İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:44 Güneş05:38 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:42 Yatsı22:27
Hava - Parçalı Bulutlu 22°C Nem %56
Türkçe
24 Zilka'de 1441 15 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

İşbaşı eğitim programlarına katılım 500 bine yaklaştı

13.12.2017    A+ | A-

Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) başta işbaşı eğitim programı olmak üzere, bireylerin iş bulmalarına yardımcı olmasını amaçlayan mesleki eğitim programlarından yararlananların sayısı ekim ayı sonu itibariyle 429 bin 778 kişiye ulaştı.

İŞKUR, 2017 ekonomik önlem paketinde yer alan mesleki eğitime katılan kişi sayısını artırmaya yönelik hedefini tutturmaya yaklaştı. 8 Aralık 2016’da açıklanan ekonomik önlem paketinde İŞKUR’un 500 bin kişiyi aktif işgücü programlarından yararlandırması hedeflenmişti.

Ekim ayı itibariyle İŞKUR aktif işgücü programları kapsamında erişilen kişi sayısı 429 bin 778’e ulaştı. Açılan kurs ve program sayısı ise 102 bin 626 oldu. Kurs ve programlardaki bu yüksek sayı ise işbaşı eğitim programının özelliğinden dolayı gerçekleşiyor.

İşbaşı eğitim programı kapsamında eleman-öğrenci gönderilen her bir birim bir program olarak kayda geçiyor. Öğrencilerin, bizzat işyerinde çalışması ve ücret-sosyal güvenlik yüklerinin kamu tarafından ödenmesi biçiminde işleyen işbaşı eğitim programından 2017 Ocak-Ekim döneminde 130 bini kadın olmak üzere toplam 258 bin 144 kişi yararlandı.

Dünya

Diğer Haberler

Yerli cevizin payı artıyor

Ceviz ihtiyacının yüzde 70’inden fazlasını ithal eden Türkiye, ‘ceviz eylem planı’nın meyvelerini almaya başladı.
14.07.2020

Bal ihracatında sevindiren artış

Türkiye'den ocak-haziran döneminde yapılan bal ihracatı yüzde 15 arttı ve bu dönemde bal ihracatı yapılamayan ülkelere de bal gönderilmeye başlandı.
13.07.2020

Siyez buğdayı coğrafi işaret aldı

Geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve "Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayı coğrafi işaret olarak tescillendi.
13.07.2020

Hazine arazileri çiftçilere kiralanıyor

Hazineye ait atıl tarım arazilerinin çiftçilere kiralanması birçok ailenin yüzünü güldürdü.
13.07.2020
Okudukça
Sırada >>
×
Sıradaki

Gurbet Sohbetleri

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin