İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İkindi16:28 Akşam19:11 Yatsı20:31 İmsak05:17 Güneş06:43 İşrak07:21 Öğle13:02
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %56
Türkçe
3 Safer 1442 20 Eylül 2020 Pazar Saat: -
3 Safer 1442
İkindi
16:28
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
İmsak
05:17
Güneş
06:43
İşrak
07:21
Öğle
13:02
Menü

Şirketler dijitalleşme yolunda

20.12.2017    A+ | A-

Türkiye, 4. Sanayi Devrimi’ni kaçırmamakta kararlı. Şirketlerin yüzde 90’ı dijital dönüşüm hakkında bilgi sahibi, yüzde 95’i de dijital dönüşüme ilgi gösteriyor.

2016’daki araştırmada bilgi sahibi olanların oranı yüzde 77 idi. Bir yılda bilgi ve farkındalık seviyesi artsa da dijital dönüşüme hazır olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 61. Katılımcıların yüzde 99’u dijitalleşmenin Türkiye’nin küresel rekabetini artıracağından emin.

Araştırmaya göre şirketlerin teknoloji kullanma seviyeleri oldukça düşük. Şirketlerin yarısından fazlası siber güvenlik ve sensör teknolojilerini yaygın kullanırken, arttırılmış gerçeklik, yapay zeka kullanımında tam tersi durum var. Siber güvenlik teknolojisini kullanan ve yaygınlaştıran şirketlerin oranı yüzde 69 olurken, sensör kullanan ve yaygınlaştıranların oranı yüzde 62.

Yapay zeka ve akıllı sistemleri kullanan ve yaygınlaştıran şirket oranı sadece 5 iken, arttırılmış gerçeklik teknolojisini uygulayan ve yaygınlaştıran şirket oranı yüzde 9. İkinci en önemi sonuç ise şirketlerin teknoloji uygulamaları.

Araştırmaya katılanların yüzde 31-56’sı operasyonel iyileştirme yani üretim, akıllı fabrika, akılı depo, fabrika lojistiği gibi alanlarda pilot projeler hazırlamış veya uyguluyorlar. Yaygınlaştırma ve uygulama ise yok denilebilir.

Hürriyet

Seçme Eserler
Sırada >>
×
Sıradaki

Bir Mucit Bir İcat

Seçme Eserler
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin