İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:29 Güneş06:54 Öğle12:59 İkindi16:15 Akşam18:53 Yatsı20:12
Hava - Parçalı Bulutlu 18°C Nem %77
Türkçe
14 Safer 1442 1 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
14 Safer 1442
İmsak
05:29
Güneş
06:54
İşrak
07:32
Öğle
12:59
İkindi
16:15
Akşam
18:53
Yatsı
20:12
Menü

Yüksekokulların puan türü değişti

02.03.2018    A+ | A-

YKS Kılavuzu’nun açıklanmasıyla 4 yıllık yüksekokulların puan türlerinin değiştiği görüldü. Önceki yıllarda birinci basamak sınavıyla girilen yüksekokullar için bu yıl ikinci basamak sınavında oluşacak puanlar geçerli olacak.

Üniversiteye girişte bu yıl ilk kez uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu, önceki gün yayınlandı. 2 milyonun üzerinde adayın merakla beklediği YKS ile ilgili detaylar da netleşti. Kılavuzda en dikkat çeken ayrıntı, yüksekokulların puan türlerinde gerçekleşen değişiklik oldu.

Önceki yıllarda birinci basamak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile öğrenci kabul eden 4 yıllık yüksekokullar, bu yıl ikinci basamak sınavı olan Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) sonra oluşacak Sözel (SÖZ), Sayısal (SAY) ve Eşit Ağırlık (EA) puan türlerine göre öğrenci alacak. Bu yıl Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile adaylar sadece 2 yıllık meslek yüksekokullarındaki bölümlere girebilecekler.

Oturum seçerken dikkat!

YKS için başvurular dün başladı, 21 Mart’ta sona erecek. Lisans programlarını tercih edecek adayların AYT’ye girmeleri şart; girebilmeleri için de YKS’ye başvururken “Alan Yeterlilik Testleri (AYT)” seçeneğini işaretletmeleri gerekiyor. Yine Yabancı Dil Testi’ne girecekler de “Yabancı Dil Testi (YDT)” seçeneğini işaretleyecekler. Aksi takdirde ikinci sınava girme haklarını kaybedecekler.

Milliyet

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (M. Çevik)

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin