İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:30 Güneş05:26 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:39 Yatsı22:27
Hava - Parçalı Bulutlu 16°C Nem %72
Türkçe
11 Şevval 1441 3 Haziran 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Saraybosna'da Helal Fuarı

Saraybosna'da Helal Fuarı

28.09.2018

Başkent Saraybosna'da, bu yıl ilk kez yapılan fuarın açılışında konuşan Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic, helal fuarın ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Bosna Hersek'in son dönemde ekonomik anlamda önemli bir büyüme gösterdiğini aktaran Zvizdic, fuarın yeni yatırımlar için son derece önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi. Zvizdic, İslam dünyasının oldukça büyük bir pazara sahip olduğuna işaret ederek, "1,8 milyarlık bir nüfustan bahsediyoruz. Helal sektöründe sadece gıda yok. Turizm, kozmetik gibi alanlar da var. Biz de üreticilerimizin buna dahil olmasını, Bosna Hersek'in de bu resimde bir yer bulmasını arzu ediyoruz." şeklinde konuştu.

Bosna Hersek'te 70'in üzerinde firmanın helal sertifikasına sahip olduğunu belirten Zvizdic, fuarın bu firmalara da kapı açacağı kanaatinde olduğunu söyledi. Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic ise helal gıdanın sertifikalaşması için çalışmalar yaptıklarını ve bu alanda önemli yol katettiklerini dile getirdi. Bosna Hersek'te helal kavramının bir trend değil, hayatın bir parçası olduğunu vurgulayan Kavazovic, "Bu tarz fuarlar helal ürünlerin tanıtılması için önemli." değerlendirmesinde bulundu.

Helal sanayi tedarik zincirinin her alanından uluslararası temsilcileri bir araya getiren fuar, 29 Eylül'e kadar devam edecek ve en başarılı katılımcılara Saraybosna Helal Fuarı Ödülü verilmesiyle sona erecek.

AA

Diğer Haberler

Pakistan uçuş yasağını kaldırdı

Pakistan'da iki havalimanı dışında tüm hava meydanları uluslararası uçuşlara açıldı.
01.06.2020

Mekke'de aşamalı normalleşme başlayacak

Suudi Arabistan yönetimi, önlemler kapsamında uyguladığı tedbirleri hafifletmek ve normal yaşama dönmek amacıyla pazar gününden itibaren Mekke'de uygulanacak "iki aşamalı normalleşme planını" açıkladı.
28.05.2020

AB tarımda ekolojik dönüşüme hazırlanıyor

Avrupa Birliği çevreci gıda üretimi ve biyoçeşitliliğin korunması için değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.
28.05.2020
Hadislerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali

Hadislerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin