İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:30 Güneş05:26 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:39 Yatsı22:27
Hava - Parçalı Bulutlu 16°C Nem %72
Türkçe
11 Şevval 1441 3 Haziran 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

6 ayda 339 'Pembe Kod' çağrısı geldi

6 ayda 339 'Pembe Kod' çağrısı geldi

09.10.2018

Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık kuruluşlarında bebek ya da çocuk kaçırma riskine karşı oluşturduğu acil uyarı kodu olan, Pembe Kod’a çağrı yağdı.

2017’de sistem üzerinden, Türkiye genelinde toplam 220 Pembe Kod çağrısı bildirilirken, 2018’in ilk 6 aylık döneminde çocuklar için 339 Pembe Kod çağrısı yapıldı.

Bebek kaçırmaya karşı

Pembe Kod, Sağlık Bakanlığı tarafından 2011’de yayımlanarak yürürlüğe giren, “Hasta ve Çalışan Güvenliği’nin Sağlanmasına Dair Yönetmelik” ile hayata geçirildi. Pembe Kod, sağlık kuruluşunda bebek ya da çocuk kaçırma riski veya eyleminin söz konusu olduğu durumlarda zamanında hareket edilebilmesi için kullanılıyor. Risk durumunda etkin ve hızlı iletişime geçmek, doğru müdahale için zaman kazanmak, panik oluşmasına engel olmak, acil durumlara hazırlıklı olmak ve sonuç olarak hasta güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılıyor.

Bu kodlar hastanenin herhangi bir yerindeki telefondan tuşlandığında, önceden planlanmış birimlere bilgi gidiyor ve hastane bu sayede ilgili olaya anında müdahale edebiliyor.

Pembe Kod acil uyarı sisteminin oluşturulmasına yönelik düzenlemeler Sağlıkta Kalite Standartları Acil Durum Afet Yönetimi bölümü içinde yer almakta olup ülke genelinde kamu-özel tüm sağlık kuruluşlarında uygulanıyor.

Milliyet

Diğer Haberler

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da arama yapacak

Karadeniz'de petrol arayacak olan ve 29 Mayıs günü İstanbul'dan hareket eden Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'a ulaştı.
02.06.2020

Özel okullarda telafi için takvim belli oldu

Özel okulların 19 Haziran'a kadar uzaktan eğitime devam edeceği, 15 Ağustos'tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacağı duyuruldu.
02.06.2020

LGS'de mesafe ve maske kuralı

20 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin bilgiler paylaşıldı.
01.06.2020

1 Haziran itibarıyla yeni dönem

Normalleşme süreci kapsamında, seyahat kısıtlamalarının kaldırılması, yaş gruplarına esneklik, kapalı olan iş yerlerinin, parkların, kütüphanelerin yeniden açılması gibi yeni kriterler 1 Haziran 2020 itibarıyla yürürlüğe giriyor.
29.05.2020
Evdeki Huzur
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Evdeki Huzur
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin