İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 19°C Nem %77
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Körfez ülkelerinden kısa kısa...

Körfez ülkelerinden kısa kısa...

22.04.2019

Körfez basını ve gündeminde öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez Ekonomilerinde 2019 Büyüme Tahminleri...

Körfez İşbirliği Konseyi Üyesi Ülkelerin, 2019'da yüzde 2,3'lük bir ekonomik büyüme göstermesi bekleniyor. KİK ekonomileri, bu yıl petrol dışı sektörden gelen ataklarla petrol gelirlerindeki göreceli düşüşün etkilerini azaltabilecek. Son yıllarda KİK ekonomi yönetimlerinin ekonomilerini çeşitlendirme yönündeki güçlü itici güçlerine rağmen, petrolün toplam GSYİH’nın yüzde 46’sını oluşturan baskın bir rol oynamaya devam ettiği belirtiliyor. 2019 yılı petrolun varil fiyat ortalaması 78 dolar olarak tahmin ediliyor.

Endonezya Cumhurbaşkanı Riyad’da

Endonezya Cumhurbaşkanı resmi davetli olarak temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan’ı ziyaret ediyor. Konuk Cumhurbaşkanı ziyareti sırasında Suud Kralı başta olmak üzere bir dizi görüşmelerde bulunacak ve işbirliği anlaşmalarının imzalanmasına nezaret edecek. 

Suudi Arabistan G20 Zirvesine Ev Sahipliği Yapacak...

Suudi Haber Ajansı, "Suudi Arabistan Krallığı’nın, 21 ve 22 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan yıllık G20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağını” duyurdu. G20 Zirvesine ev sahipliği yapmanın, yabancı yatırımları çekmek için bir vesile olmasının yanında, binlerce gazeteci, iş adamı ve politikacının ziyaretiyle kendi içinde ekonomik bir hareketliliğe neden olması da, cazibe unsurları arasında sayılıyor.

BAE’de Genç Sürücüler Daha Sık Kaza Yapıyor...

BAE, trafik kazaları ile ilgili araştırma sonuçları, 25 yaşın altındaki genç sürücülerin, BAE'de en çok kaza yapan yaş grubu olduğunu ortaya koyuyor. Öte yandan, aynı araştırma, 18-24 yaş arası sürücülerin sadece yüzde 62'sinin, BAE'deki toplam sürücülerin yüzde 72'sine kıyasla her zaman emniyet kemerlerini kullandığını, genç sürücülerin yüzde 42'sinin kısa yolculuklar sırasında kullanma gereksinimi duymadığını da belirtiyor. Dikkat dağınıklığı ile ilgili sorulara verilen cevaplarda, genç sürücülerin yalnızca yüzde 57'si, ankete katılan toplam 1,007 sürücünün yüzde 66'sına kıyasla sürüşe her zaman tam odaklandıklarını söylemekte. Daha önce yayınlanan verilerine göre, BAE genelindeki tüm trafik kazalarının yüzde 45'ine genç sürücülerin neden olduğu açıklanmıştı.

AKRA İçin derleyen:Sedat Yüksel

Diğer Haberler

Mekke'de aşamalı normalleşme başlayacak

Suudi Arabistan yönetimi, önlemler kapsamında uyguladığı tedbirleri hafifletmek ve normal yaşama dönmek amacıyla pazar gününden itibaren Mekke'de uygulanacak "iki aşamalı normalleşme planını" açıkladı.
28.05.2020

AB tarımda ekolojik dönüşüme hazırlanıyor

Avrupa Birliği çevreci gıda üretimi ve biyoçeşitliliğin korunması için değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.
28.05.2020

Almanya 31 ülkeye seyahat başlatıyor

Almanya'nın 15 Haziran'dan itibaren 31 Avrupa ülkesine seyahatler için yeşil ışık yakmaya hazırlandığı bildirildi. Berlin, kısıtlamaların kaldırılması için AB çapında bir dizi kriterin yerine getirilmesini istiyor.
27.05.2020
Aile Rehberi
Sırada >>
×
Sıradaki

Kur'an ve Sünnet Yolu

Aile Rehberi
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin