İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:15 Güneş05:57 Öğle13:15 İkindi17:08 Akşam20:22 Yatsı21:57
Hava - Az Bulutlu 28°C Nem %42
Türkçe
15 Zilhicce 1441 5 Ağustos 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Gençleri sanal bağımlılıktan kurtarma çalışması

27.05.2019    A+ | A-

Sosyal medya ve teknoloji bağımlısı çocuk ve gençleri kurtarmak için Türkiye Yaşam Becerileri Programı hazırlandı. Programla çocukların teknoloji başta olmak üzere tüm bağımlılıklara karşı risk faktörleri sıfırlanacak, koruyucu faktörleri artırılacak, okul temelli koruyucu, güçlendirici bir eğitim programı hayata geçirilecek

Dr. Azize Nilgün Canel programla ilgili özetle şunları kaydetti:

“Türkiye’de şu anda aktif sosyal medya kullanıcısı 52 milyon. 6-15 yaş interneti yüzde 84’ü ödev veya öğrenme için kullandığını belirtmiş ama verilere göre, yüzde 80’i oyun olarak, oyun için de kullandığını itiraf ediyor. Avrupa ülkeleri içinde en çok internet süresi geçiren ülke Türkiye gözüküyor. Program, becerileri eğitimleri yoluyla madde kullanımına yönelecek risk faktörlerini azaltmak, koruyucu faktörleri artırmak hedefleriyle okul temelli koruyucu, güçlendirici bir eğitim programı.

İlk etapta 7’nci sınıf hedef. Şu anda özellikle 0-2 yaşta çocuğunu her türlü bağımlılıktan, teknoloji dâhil olmak üzere, nasıl koruyabileceğine dair anne eğitimleri olması gerektiğine ve bunun da sarmal yapıda bağlanarak, sonra 0-6 yaşa, ardından Türkiye yaşam becerileri modülüne ve Türkiye bağımlılıkla mücadeleye bağlanması gerektiğini düşünüyoruz.”

Milliyet

Diğer Haberler

Tercihte yeni kriter uzaktan eğitim performansı

Üniversite adaylarının tercih maratonu yarın başlıyor. Bu yıl aday sayısının artması nedeniyle doğru tercih büyük önem taşıyor. Adayların tercihlerinde üniversitelerin uzaktan eğitim performansına dikkat etmesi gerekiyor.
05.08.2020

Deprem gerçeği kendini hatırlattı

Malatya'nın Pütürge ilçesinde Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı verilerine göre dün saat 12.37'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
05.08.2020

Virüsün yayılmasına karşı ekime kadar yeni önlem

Bayramda yaşanan kalabalık görüntüler koronavirüs endişelerini arttırırken, yeni önlemler alınmazsa kışın büyük sıkıntı yaşanacağı belirtiliyor.
05.08.2020

Ayasofya’ya ilgi büyük

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlayan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde bayram yoğunluğu sürüyor.
04.08.2020
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Günün Sohbeti

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin