İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:42 Güneş05:37 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:43 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %69
Türkçe
22 Zilka'de 1441 13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Evde güvenliğe dikkat

27.05.2019    A+ | A-

Bayram tatili yaklaşırken evlerde güvenlik önlemleri de öne çıkıyor. 10 günlük uzun tatile çıkacakarı güvenlik korkusu sararken, alarm ve güvenlik sektörü de en hareketli günlerini yaşıyor.

Ediz Habip, yapılan araştırmaların tatilcilerin yüzde 80’inin uzun tatile çıkarken evlerinin güvenliği konusunda endişe ettiğini gösterdiğini belirterek, tatile gidenlerin akıllarının bir parçasının evlerinde kaldığını söyledi. Uzun bayram tatiline çıkanların, yazlığa gidenlerin evlerinde önlem alması gerektiğini dile getiren Habip, hırsızların bir evi gözlemlemeden girmediğini, alınacak basit önlemler olduğunu kaydetti.

Konumunuzu asla bildirmeyin

Habip, alınabilecek önemleri şöyle sıraladı: “Perdeleri kapalı, ışığı açık bırakmayın. Uzun süre kapalı perdeler evin boş olduğuna işarettir. ve hırsızları cezbeder. Camların kapalı, kapılarınsa kilitli olduğundan emin olun. Alarm sisteminiz varsa onu kurmadan evden çıkmayın. Değerli mücevherlerinizi evde bırakmayın bir banka kasasına koyun. Posta kutunuzda faturalar, el ilanları, broşürler birikmesin. Bunlar evde kimsenin olmadığına işarettir. Komşunuz ya da apartman görevlisine almasını rica edin. Sosyal medya üzerinden lokasyon paylaşımı yapmayın. Konum bildirimi hırsıza davetiye çıkartır. Sizi hiç tanımayan biri bile konum bilgilerinizi takip edebilir."

Milliyet

Diğer Haberler

Isparta gülden sonra lavanta ile anılıyor

Türkiye’de lavanta üretiminin yüzde 90’ını karşılayan Isparta Keçiborlu’ya bağlı Kuyucak köyü, hasat dönemi mor manzarasıyla 1 milyon ziyaretçi çekiyor.
13.07.2020

Mantar Zehirlenmelerine Dikkat

Uzmanı uyardı: Vaka sayıları arttı, kesinlikle tüketmeyin
10.07.2020

Obezitenin Sebepleri ve Çözüm Önerileri

"Paketli ürünleri hayatımızdan çıkaralım"
10.07.2020

Bilimsel olarak kanıtlandı: Hayvanlar depremi önceden seziyor

Deprem bölgesinde aylarca izlenen 6 inek, 5 koyun ve 2 köpeğin davranışlarında bariz değişiklikler saptandı.
10.07.2020
İki Dakika
Sırada >>
×
Sıradaki

Haberler

İki Dakika
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin