İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam19:48 Yatsı21:13 İmsak04:49 Güneş06:20 İşrak06:59 Öğle13:10 İkindi16:51
Hava - Hava durumuAçık 20°C Nem %43
Türkçe
4 Şevval 1445 13 Nisan 2024 Cumartesi
4 Şevval 1445
İkindi
16:51
Akşam
19:48
Yatsı
21:13
İmsak
04:49
Güneş
06:20
İşrak
06:59
Öğle
13:10
Giriş Yap

Sekiz milyar insan adına 8 milyar salavat

Özel Haber
Özel Haber
17.10.2021    |

Salâvat getirmenin önemi konusunda toplumsal bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan davet kapsamında 8 milyar insan adına 8 milyar salavat okunması hedeflenirken okunan salavatların sayısı 8 milyar adeti aştı.

Server Hanımlar Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik ile Peygamber Efendimize (SAS.) duyulan sevginin bir ifadesi olan salâvatın yaygınlaşması amaçlanıyor.

 

Okunan salâvatlar sayaca eklenebiliyor

Geçtiğimiz dönemde Türkiye’nin 81 ilinden ve 36 ülkeden katılım sağlanan etkinliğin her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 milyar hedefini aşması beklenirken katılım sürekli artıyor. Okunan salavatların sayısı  Mevlid Kandili akşamı öncesinde 8 milyar adeti aştı.

10 Muharrem 1443 itibarıyla başlayan etkinlik 12 Rebiülevvel 1443 Mevlit Kandili’nde (17 Ekim 2021) son bulacak

Okunan salavatlar 8milyarsalavat.com adresindeki sayaca girilebiliyor.

50den fazla ülkeden katılım

Her dakika katılımın arttığı etkinliğe sosyal medya da yoğun ilgi gösteriliyor.  Etkinlik için bu yıl 50 ülkeden katılım var.  Bu ülkelerden biri olan olan Endonezya için de Endonezce tanıtım videosu hazırlandı. Videoda Endonezce diliyle "Hari ulang tahun yang terbasar, paling agung, paling istimewa, paling indah di dunia. Bergahbunglah dengan meraka yang mangirim salawat dari seluruh dunia. Tambah sholawat yang sudah dibaca ke situs web 8milyarsalavat.com" daveti yer aldı. 

Salâvatın Anlamı

Salavat, kelime anlamı olarak “dua, tâzim, rahmet, esenlik, övgü” şeklinde ifade edilirken, Kur'an-ı Kerim'de, Ahzâb Suresi 56. ayet-i kerimede; “Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygamber’e salavat getirirler. Ey iman edenler! Siz de onun için (tam bir teslimiyetle) salât ve selam getirin.” buyrularak önemi vurgulanıyor.

Salavat nasıl getirilir?

Resûl-i Ekrem, kendisine nasıl salât okuyacaklarını soran bazı sahâbîlere namazlarda okunan “Salli ve Bârik duaları”nı tavsiye etmişlerdir.

Birçok şekilde salavat getirilebilir. En kısa şekliyle: “Âllâhümme salli alâ Muhammed" diye salât getirebilir.

Ayrıntılar 8milyarsalavat.com adresinde yer alıyor.

 

­

 

© İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close