İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 31°C Nem %61
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

İftar Duaları

İftar Duaları
İftar vaktinde yapılabilecek dualar

Allah'ım, Senin rızan için oruç tuttum. Sana inandım. Sana güvendim. Hamdolsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete. 

Yemek yemekten münezzeh olup yediren, bize ihsan edip hidayet eden, bize yedirip içiren ve bizi her türlü iyiliklerle sınayan Allah'a hamdolsun. 

Yiyeceklerden bize yediren, içeceklerden içiren, çıplaklıktan kurtarıp giydiren, sapıklıktan koruyup hidayet eden, körlükten muhafaza edip görmemizi sağlayan ve bizi yarattıklarının çoğuna üstün kılan Rabbimize hamdolsun. 

Ya Rabbi, 

Bizi yedirip doyurdun. Bize su içirip suya kandırdın. 

Ya Rabbi, 

Bize afiyet ver. Nimetini arttır. Yiyeceklerimizi bereketli kıl. Gönüllerimize şifa ver. Bize rahmet et. Bizden razı ol. Bizim elimizden tut ve bizi göz açıp kapayıncaya kadar dahi olsa nefsimizin ve senden başka hiçbir kimsenin eline bırakma. 

Rabbimiz, 

Bize nimetlerin tamamını ve devamını nasip eyle. Afiyetin tamamını ve devamını; yardımının tamamını ve devamını; marifetinin tamamını ve devamını; sevginin tamamını ve devamını; rızanın tamamını ve devamını; sevgilin Muhammed Mustafa (SAS.) hürmetine, nimetlerin hürmetine senden dileriz. Bize bahşeyle yâ Rabbi! 

Yâ Rabbi, 

Nimetlerini şükrü ifa edilmiş ve cennet nimetlerine de kavuşturan nimetler eyle. 

Yâ Rabbi, 

Rızkımızı arttır, noksan eyleme. 

Âmin.­

 

­
Kayıtlar
Başlık Paylaş Oku Ekle Süre Beğen
playlist play İftar Duası playlist ekle 2 playlist like
Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Günün Sohbeti
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Günün Sohbeti
Günün Sohbeti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close