İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi15:22 Akşam17:44 Yatsı19:10 İmsak06:39 Güneş08:10 İşrak08:54 Öğle13:01
Hava - Hava durumuYağmurlu 7°C Nem %87
Türkçe
26 Cemaziyelevvel 1445 9 Aralık 2023 Cumartesi
26 Cemaziyelevvel 1445
Öğle
13:01
İkindi
15:22
Akşam
17:44
Yatsı
19:10
İmsak
06:41
Güneş
08:12
İşrak
08:54
Giriş Yap

Diş hassasiyetinin nedenleri

03.09.2020    |

Sindirim sistemimizin başında yer alan dişlerimizde yaşanan hassasiyet, diş ve diş eti sağlığı için önem taşıyor.

Dişlerin genelde iki sebepten; soğuğa, tatlı ya da ekşi gibi gıdalara karşı hassasiyet gösterdiğini söyleyen Dt. Ömür Öztürk, "Bunlardan birincisi dişin diş eti üstünde görünen kısmındaki dişi koruyan mine dokusunun bir sebepten aşınmasıdır. İkincisi ise diş eti çekilmelerine bağlı olarak kök yüzeyinin ortaya çıkmasıdır. Diş minesi vücuttaki en sert dokudur.

Dişi koruyan mine dokusunun aşınması dişlerinizi çok sık ve çok sert fırçalamanıza, çok asitli içecekler içmenize, diş çürüklerine bağlı ve bunun gibi birçok etkenle oluşabilir. Diş minesi damarlanması olmayan bir yapıdır ve aşınmaları vücut tekrar onaramaz. Dolayısıyla, diş hekimi tarafından tedavileri yapılarak diş hassasiyetleri giderilebilir." dedi.

Öztürk, Milliyet'teki haberde, "Diş eti rahatsızlıklarına bağlı hassasiyetler ise genelde dişlerin fırçalanmamasına bağlı enfeksiyonlar sonucu oluşur. Bu hassasiyetler diş hekimi tarafından oluşan diş taşları temizlendiğinde, diş fırçalama da düzgün yapılırsa kısa zamanda geçerler. Şayet diş hassasiyetlerimiz varsa çok ihmal etmeden diş hekimine başvurmamız kolay tedavilerle hayat konforumuzu kazanmamıza yardımcı olur." açıklamasını yaptı.

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kahve Molası
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kahve Molası
Kahve Molası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close