İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı20:45 İmsak05:29 Güneş06:55 İşrak07:34 Öğle13:16 İkindi16:41 Akşam19:25
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 12°C Nem %71
Türkçe
2 Ramazan 1444 23 Mart 2023 Perşembe
Giriş Yap

Camilerde tedbirlere titizlikle riayet ediliyor

Özel Haber
Özel Haber
04.12.2020    |

Salgın tedbirleri kapsamında camilerde cemaatle namaz kılınmaya başlanmasının ardından tedbirlere en üst seviyede riayet ediliyor.

Bu kapsamda namaz kılanlar arasında 1.5 metrelik fiziki mesafe bırakılıyor. Camiye maskesiz girilmiyor. Namaz kılacak olan kişiler işaretlenmiş olan yerlerde namazlarını eda ediyor. Namaza gelen cemaat seccadesini yanında getiriyor. Bazı yerlerde tek kullanımlık namaz örtüleri dağıtılıyor. 

Müslüman erkekler için dini bir vecibe olan Cuma namazları da tedbirlere riayet edilerek kılınıyor. Camilerin içerisinde olduğu gibi uygun olan yerlerde camilerin avlularında da mesafeli olarak namaz kılınıyor. 

Cuma namazı için camiye gelenler yanlarında getirdikleri seccadeleriyle önceden işaretlenmiş noktalarda namazlarını eda ediyor. 

Bu açıdan bakıldığında; günlük hayatta yoğun olan alışveriş noktalarında ya da toplu ulaşım araçlarında mesafe kuralı ihmal edilebilirken camilerde mesafeye azami olarak titizlik gösteriliyor.

 

­

 

 

 

 

© İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close