İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam17:44 Yatsı19:09 İmsak06:31 Güneş08:02 İşrak08:45 Öğle12:58 İkindi15:22
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 9°C Nem %76
Türkçe
25 Rebi'ül-ahir 1443 30 Kasım 2021 Salı
Giriş Yap

Evden çalışanların mesaisi 2 saat uzadı

08.02.2021    |

İngiltere ve ABD’de yapılan iki farklı çalışmayla Covid-19 salgınıyla hayatın normallerinden biri haline gelen “evden çalışma” hakkında çeşitli bulgulara ulaşıldı. 

Uzmanlar, iş ve özel hayat arasındaki ayrım bulanıklaştığı için evdeki işçilerin en az iki saat daha fazla çalıştığını ve yemek molalarının kısaldığını ortaya koydu. Özellikle orta ölçekteki şirketlerdeki iş yükünün arttığını belirten uzmanlar, çalışanların patronların performansını görmeyeceğine dair endişelerinin ve uzun mesai sürelerinin, gelecekte ruh sağlığı konusunda büyük etkileri olabileceği konusunda uyardı.

İngiltere'de çalışanların ise haftalık çalışma süresi yüzde 25 oranında yükseldi ve Hollanda'daki çalışanlarla birlikte saat mesaileri 20:00’ye kadar uzadı.

Buna göre, İngiltere’de 9 saat ve ABD'de 8 saat olan mesai süresi karantinaların başladığı Ocak 2020’de 11 saate yükseldi. Kanada'daki evden çalışanlarından da çevrimiçi oldukları saat sayısı 9'dan 11'e çıktı.

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Söz Ola
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Söz Ola
Söz Ola Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close