İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:44 Güneş07:09 Öğle12:55 İkindi15:59 Akşam18:30 Yatsı19:50
Hava - Yağmurlu 18°C Nem %88
Türkçe
10 Rebi'ül-evvel 1443 15 Ekim 2021 Cuma
Giriş Yap

Fibromiyalji bağışıklıktan kaynaklanıyor olabilir

07.07.2021    |

İngiltere'de fibromiyalji hastalığıyla ilgili farklı bir çalışmanın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre hastalık, psikolojik veya fizyolojik sebeplerle değil bağışıklık sistemi ile ilgili olabilir.

Çalışma, başka araştırmalarla da desteklenerek kanıtlandığı takdirde tedavi yöntemlerinin tamamen değişebileceği belirtiliyor.

Fibromiyalji yani vücutta sebebi tam olarak bilinmeyen kronik ağrı ve yorgunluk. Fibromiyalji, her 40 kişiden 1'inde görülüyor. Üstelik bunların yüzde 80'i kadın.

Psikolojik veya çevresel nedenlerle ortaya çıktığı kabul edilen bu hastalığa dair yapılan çalışmaya göre fibromiyalji aslında beyinde değil, bağışıklık sisteminde oluşan bir rahatsızlık olabilir.

Ancak kesin bir yargıya varmak için konu ilgili daha fazla çalışma yapılması gerekiyor.

Bu tezin tamamen kanıtlanması halinde, fibromiyalji tedavi ve teşhis protokolünün de tamamen değişebileceği belirtiliyor.

­

 

 

Canlı Yayın
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin