İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş05:45 İşrak06:27 Öğle13:16 İkindi17:12 Akşam20:34 Yatsı22:15 İmsak03:56
Hava - Hava durumuAçık 26°C Nem %72
Türkçe
18 Muharrem 1446 24 Temmuz 2024 Çarşamba
18 Muharrem 1446
Güneş
05:45
İşrak
06:27
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
İmsak
03:56
Giriş Yap

LGS için Son uyarılar

03.06.2022    |

LGS’ye 2 gün kaldı. Öğrencilerin sınav hazırlıklarını eksiksiz tamamlaması çok önemli. Bu süreçte uyku ve beslenme düzeninın hiç değiştirilmemesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, özellikle sağlığı riske atacak aktivitelerden uzak durulmasını öneriyor.

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin hayalindeki liseye girmek için heyecanla beklediği LGS’ye iki gün kaldı. Sınav öncesinde son dakika sürprizleriyle karşılaşmamak için öğrencilerin son 48 saatte dikkat etmesi gereken noktalar var. Öncelikle ders çalışma konusunda tereddütte kalan öğrenciler için uzmanların farklı görüşleri mevcut. Kimi uzmanlar artık ders çalışılmamasını önerirken kimileri de eğer öğrenci kendisini daha iyi hissedecekse son gün dahi ders çalışabileceğini söylüyorlar.

Sınava kalan sürede öğrencilerin uyku ve beslenme düzenine dikkat etmeleri, elektronik aletlerle daha az vakit geçirilmeleri, ağır sporlardan uzak durmaları, doğada aktivite yapmaları da öneriler arasında bulunuyor.Bu konuda uyarılar:

 

Rutininizi bozmayın

- Sizi sınav olgusundan uzaklaştıran ortamlarda bulunun. Dışarı çıkın ve kendinizi yormadan yürüyüş yapın. Size iyi gelen insanlarla birlikte olmaya çalışın.

- Uykunuzu alın; çok erken ya da çok geç yatmayın. Ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Mutlaka kahvaltı yapın.

- Son iki gün strateji, dikkat ve konsantrasyon, problem çözme gibi becerilerinizi artıran etkinlikler yapın, bulmacalar çözün, oyunlar oynayın.

- Rutininizi değiştirmeyin, deniz, havuz veya yaylaya gitmek gibi biyoritminizi değiştirecek etkinliklerden kaçının. Ağır ve tehlikeli sporlar yapmayın.

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close