İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İşrak06:12 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:31 Yatsı22:15 İmsak03:38 Güneş05:30
Hava - Hava durumuAz Bulutlu 17°C Nem %86
Türkçe
17 Zilka'de 1445 25 Mayıs 2024 Cumartesi
17 Zilka'de 1445
İmsak
03:38
Güneş
05:30
İşrak
06:12
Öğle
13:06
İkindi
17:04
Akşam
20:31
Yatsı
22:15
Giriş Yap

27.06.2022    |

 

Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı, Uluslararası Kurban Organizasyonuyla gerçek ihtiyaç sahiplerine, niyet sahiplerinin emanetlerini ulaştırmaya hazırlanıyor. 

Vekalet işlemleri kurban.mec.org.tr adresinden yapılabiliyor.

2006 yılından bu yana kesintisiz olarak devam eden ve “Hak İçin Yap Hakkıyla Yap” çağrısıyla bu yıl 17. kez düzenlenmekte olan MEC Vakfı Uluslararası Kurban Organizasyonu’nda, önceki yıllardan farklı olarak Türkiye’de de dağıtım yapılacak ve bu dağıtıma vekâlet sahipleri de katılabilecek.

Organizasyon süreci nasıl işliyor?

17. kez gerçekleştirilecek organizasyon bu yıl, Türkiye'de ve Endonezya'da düzenleniyor.  Vekalet sahipleri bu iki ülkeden dilediğini seçebiliyor.

Tüm dünyadan vekâletler alınıyor

Online ödeme yöntemiyle kabul edilen vekâletler; vacip, adak, akika ve sadaka olarak tasnif ediliyor.

Yaş ve sağlık kriterlerine göre kesime uygunlukları titizlikle kontrol edilen kurbanlıklar erkenden temin edildi.

Kesim, MEC Vakfı, din görevlileri, Helâl Tescil Kuruluş temsilcileri ve veterinerler eşliğinde, İslami usullere uygun olarak modern tesislerde yapılıyor.

Kurban sahiplerine, kurbanlarının kesildiği anında bildiriliyor.

Dağıtımlar nasıl yapılacak?

MEC Vakfı, Türkiye dağıtımında kurban paylarını 500’er gramlık parçalar halinde her bir ihtiyaç sahibine toplam 4 kg kemiksiz et olacak şekilde ulaştıracak. 

Kurban bağışları nasıl ulaştırılıyor?

Kesilen kurbanların etleri, dağıtım için paketleniyor ve soğuk hava zinciri korunarak dağıtım bölgelerine ulaştırılıyor.

Gerçek ihtiyaç sahipleri, dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlardan gelen hediyelerine ilk elden, aracısız kavuşuyor.

MEC Vakfı 17. Uluslararası Kurban Organizasyonunda Türkiye’de kesimi yapılacak ve Türkiye’de dağıtımı yapılacak kurbanlıklar için Büyükbaş Kurban Hisse Bedeli 2.800 TL, Küçükbaş Kurban Bedeli 2.950 TL olarak belirlendi.

Avustralya’da kesimi yapılacak ve Endonezya’da dağıtımı yapılacak kurbanlıklar için Büyükbaş Kurban Hisse Bedeli 250 Avustralya Doları, Küçükbaş Kurban bedeli 270 Avustralya Doları olarak belirlendi. 

Vekalet işlemleri kurban.mec.org.tr adresinden yapılabiliyor.

 

­

 

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close