İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş05:45 İşrak06:27 Öğle13:16 İkindi17:12 Akşam20:34 Yatsı22:15 İmsak03:56
Hava - Hava durumuAçık 26°C Nem %72
Türkçe
18 Muharrem 1446 24 Temmuz 2024 Çarşamba
18 Muharrem 1446
Güneş
05:45
İşrak
06:27
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
İmsak
03:56
Giriş Yap

Filipinler'de helal sektörü öne çıkıyor

15.06.2023    |

Filipinler’de ekonomi yetkilileri ülkede filizlenmekte olan helal endüstrisine sarsılmaz destek sözü verdi.

Filipinlerin Müslüman bölgesi Mindanao kalkınma kuruluşu ile bir mutabakat zaptı imzalandı. Bu anlaşma sektöre destek için bütüncül ve önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor.

KOBİ'lerin ve işe yeni başlayanların güçlendirilmesi ve işlerini ilerletmeleri için sağlam bir platform sağlamayı amaçlayan stratejik manevra kapsamında helal iş ekosisteminde aktif ülkelerden Malezya ve Suudi Arabistan’dan yatırım geldi, Birleşik Arap Emirlikleri’nden de sözü alındı.

Malezya helal otorite yetkilisi, Filipinlerin de içinde bulunduğu küresel Müslüman nüfusun önemli bir bölümünü elinde tutan Güneydoğu Asya ülkelerinde, bu gelişen pazarın önemli itici gücü bulunduğu değerlendirmesinde bulundu. 

Filipinler'deki helal endüstrisi, kullanılmayan büyük bir potansiyelle umut vadediyor. Bol miktarda ekonomik fırsat sunan helal sertifikalı ürün ve hizmetlere yönelik artan bir talep var. Filipin helal endüstrisinde yiyecek ve içecek, kozmetik, ilaç ve yaşam tarzı ürünleri bulunuyor. Helal turizm sektörü de gelecek vaat eden bir diğer alan.

Helal özellikli konaklama ve restoranların yanı sıra tur paketleri sunan seyahat acenteleri de giderek yaygınlaşıyor. Proje kapsamında öncelikle bu hizmetleri sunacak olan yerel sektör oyuncularına helal farkındalığı kazandırılması amaçlanıyor. Helal sertifikası; gıda ürünleri, kozmetikler, kişisel bakım ürünleri, ilaçlar ve hizmetlerde uygunluğu belirtiyor.

Tüketicilere, kullandıkları veya tükettikleri ürünlerin dini hassasiyetle işlendiğini ve üretildiğini beyan ediyor. Küresel helal endüstrisi, yalnızca dünya çapındaki Müslüman nüfusa değil, aynı zamanda helal etiketini güvenlik ve kalite güvencesi için yeni bir ölçüt olarak algılayan tüm insanlara hitap etmekte.

 

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close