İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %60
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

Su tasarrufu zorunlu

03.08.2023    |

İstanbul’daki su seviyesinin alarm verdiğini belirten Su Uzmanı Dursun Yıldız, “Suyun her damlası çok kıymetli. Vatandaşlar su tasarrufu yapmalı” diye konuştu.

Sıcak yaz günleri nedeniyle su kullanımında rekor seviyeye ulaşıldı. Barajlardaki su oranının kritik seviyeye düştüğünü belirten Yıldız, “ İstanbul’da su tasarruf seferberliğinin başlaması gerekiyor. Sadece suyu temin etmek değil, suyun en verimli şekilde nasıl kullanılacağının da vatandaşlara anlatılması lazım” dedi. İstanbul suyunun 160 kilometre uzaklıktan ciddi bir maliyetle getirildiğini anlatan Yıldız, “Su verimli kullanılmazsa, önümüzdeki senelerde de kuraklık devam ederse, İstanbul’da su maliyeti çok artar. Bu da vatandaşın bütçesine yansır. Suyun her damlası çok kıymetli. Vatandaşlar tasarruf yapmalı” diye konuştu.

En fazla su tüketiminin evlerde yaşandığını ifade eden Yıldız, “Suyun yüzde 35-40’ı banyo ve tuvalette kullanılıyor. Su kullanımın azaltılması için musluklara kullanılan aparatlar değiştirilebilir. Çamaşır ve bulaşık makineleri tam dolu çalıştırılabilir. Evde sızıntı su damlayan su varsa bunların onarılması çok önemli fayda sağlar. Buharlaşmayı önlemek için günün diğer saatlerinde hiçbir şekilde sulama yapılmamalı. Araçların hortum yerine, kova ve bezle yıkanması da önemli bir tasarruf adımı” şeklinde konuştu. Yıldız, İstanbul’da aşırı su tüketen sektörlere işaret ederek, oto yıkama, halı yıkama gibi işletmelerin daha sıkı denetlenmesini istedi.

­

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close