İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam18:59 Yatsı20:18 İmsak06:10 Güneş07:35 İşrak08:17 Öğle13:21 İkindi16:27
Hava - Hava durumuAçık 12°C Nem %76
Türkçe
17 Şaban 1445 27 Şubat 2024 Salı
17 Şaban 1445
İkindi
16:27
Akşam
18:59
Yatsı
20:18
İmsak
06:12
Güneş
07:37
İşrak
08:17
Öğle
13:21
Giriş Yap

Çöken bağışıklık sinyal veriyor

15.11.2023    |

Uzmanlara göre, kışın bağışıklık sisteminin zayıflamasının işaretleri şunlar: Yorgunluk, sindirim sorunları, tekrarlayan soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonlar.

Uzmanlar şunları söyledi: “Bağışıklık sistemi, enfeksiyonla savaştığında enerjisini tükettiğinden yorgunluk getirir. Tekrarlayan uçuk, sistin, otoimmün bir durum, gıda alerjileri ve intoleranslarından şikayetçiyseniz, bağışıklık sisteminiz aşırı çalışıyor olabilir. Çinko ile A, C ve D3 vitaminleri azalıyor olabilir ve bu da sizi savunmasız bırakabilir.” Zayıf bağışıklığın mide kramplarına ve ishale neden olabileceğini söyleyen uzmanlar “Bir kişi normalde yılda 2 – 3 soğuk algınlığı yaşar. Yılda 4’ten fazla yaşarsa bağışıklığı zayıflamış demektir. Diş eti kanaması ve ayak mantarı da enfeksiyonlara bir örnek” dediler.

Dengeli beslenme

Bağışıklığı güçlendirmek için meyve, sebze, protein, sağlıklı yağlar ve tam tahıllar açısından zengin beslenme önerdi. C, D vitaminleri ve çinko gibi minerallerin bağışıklıkta çok önemli rol oynadığını belirten uzmanlar “Haftada en az 3 ila 4 kez yarımşar saat egzersiz de çok faydalı. Ayrıca stresi azaltıp bağışıklığı güçlendirmek için günde düzenli uyku gerekli” dediler.

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Sırça Köşk
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Sırça Köşk
Sırça Köşk Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close