İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %61
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

Japonya Malezya'da helal gıda yatırımlarını artırıyor

12.12.2023    |

Japonya, Malezya'nın gelişen helal gıda endüstrisinde kendini stratejik bir konuma taşıyor. Malezya'nın nüfusunun büyük kısmı Müslümanlardan oluşan Güneydoğu Asya ülkeleri arasındaki dinamik konumundan yararlanarak erişim alanını genişletiyor.

 Dünya genelinde 1970’li yıllarda helal sertifikasyonu geliştirerek yürürlüğe koyan ilk ülke olan Malezya, birçok ülkenin helal gıdaya yönelik artan talepten faydalanması için önemli bir fırsat.

Japonya'nın helal gıda üretimindeki avantajları

Japonya, kaliteli helal sertifikalı ürünler üretmek için zaruri olan güçlü bir tarım sektörüne sahip. Buğday, sebze ve diğer helal gıda bileşenlerinin önde gelen üreticisi olarak Japonya, bölgesinde helal pazarının artan taleplerini karşılamaya aday. 

Japon mutfağının meşhur eriştesi, Malezya’nın Selangor eyaleti Seri Kembangan şehrindeki fabrikasında helal standartlarına uygun bir üretim sürecinden geçiyor. Böylece helal pazarının özel ihtiyaçlarını karşılamaya uyumlu hale geliyor. Japon mutfağının Malezya'daki şöhreti de giderek artıyor.

Kültürel zenginlik

Japonya'nın Malezya'nın helal pazarına girmesi, Japon mutfak gelenekleri ile İslami beslenme uygulamalarının birleşimini temsil etmekte. Bu durum iki ülke arasındaki ekonomik bağları güçlendirirken yeni bir gastronomi deneyimini de teşvik etmekte. Gıdanın evrensel dili sayesinde Japonya ve Malezya arasında kültürel alışveriş gerçekleşiyor.  

  Japonya'nın helal gıda sektörüne girişi stratejik ve kültürel açıdan zenginleştirici bir hamle. Gıda endüstrisinde kültürler arası işbirliklerinin artan önemini yansıttığı gibi çeşitliliği, karşılıklı anlayışı ve ortak mutfak geleneklerini teşvik etmekte

­

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close