İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:16 İkindi17:12 Akşam20:34 Yatsı22:15 İmsak03:56 Güneş05:45 İşrak06:27
Hava - Hava durumuAçık 26°C Nem %72
Türkçe
18 Muharrem 1446 24 Temmuz 2024 Çarşamba
18 Muharrem 1446
İşrak
06:27
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
İmsak
03:56
Güneş
05:45
Giriş Yap

Kalp sağlığı için kaç adım atılmalı?

12.02.2024    |

Yürüyüş sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı. Günlük atılacak adım sayısı, farklı araştırmalara konu olarak değişiklik gösteriyor.

Yıllardır günde 10 bin adım atılması gerektiği söyleniyor. Ancak modern hayat koşuşturmacası içinde, zamansızlık nedeniyle her gün 10 bin adım atmak mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle Polonya’daki araştırmacılar, günde kalp sağlığı için asgari kaç adım atılması gerektiği sorusuna yoğunlaştı.

Akademisyenler, çalışmada,kalp sağlığını korumak için her gün en az 2 bin 337 adım atılması gerektiği sonucuna ulaştı. Tabii ki ne kadar fazla adım atılırsa o kadar iyi. 

Günde 2 bin 337 adımdan aşağısı fayda etmiyor. Adımlar arttıkça kalbimize hizmet ederiz. 

Adım sayısıyla birlikte fayda da artıyor

* Uzmanlar “Günde sadece 2 bin 337 adımla yetinin” demiyor, en az bu kadar adım atın diyor.

* Çünkü ne kadar çok yürürsek sağlığımıza o kadar katkıda bulunuyoruz.

* Yürüdüğümüz her 500 ila 1000 ekstra adımla birlikte, kardiyovasküler hastalıklardan ölme riski önemli ölçüde azalıyor.

* Günde 20 bin adımın  faydası da 20 bin kat artıyor.

Milliyet

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Hadislerle Günün Duası
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Hadislerle Günün Duası
Hadislerle Günün Duası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close