İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:30 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:33 Yatsı22:17
Hava - Açık 14°C Nem %77
Türkçe
3 Şevval 1441 26 Mayıs 2020 Salı Saat: -
Menü

Tarım işçileri çadırdan kurtuluyor

Tarım işçileri çadırdan kurtuluyor

11.10.2011

Pamuk, şeker pancarı, karpuz, soğan ve fındık gibi tarım ürünlerini toplamak için Doğu ve Güneydoğu''dan Hatay''a gelen ve yılın 10 ayını evlerinden uzakta geçiren tarım işçilerinin barınmaları için tarlalara konteyner yerleştirilecek.

İşsizlik nedeniyle memleketlerini terk ederek ekmek parası için Hatay''a gelen tarım işçilerinin yaşamını kolaylaştırmak için Hatay Valiliği''nce çalışma başlatıldı.

Yöredeki verimli tarım arazilerinde yetişen narenciye, pamuk, şeker pancarı, karpuz, havuç ve soğan gibi tarım ürünlerini toplamak için Doğu ve Güneydoğu''dan yöreye gelerek yılın 10 ayını evlerinden uzakta geçiren tarım işçilerine yönelik olarak, Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin (METİP) kapsamında ilk etapta barınacakları konteyner sağlanacak. Günlük 20 lira yevmiye ile çalışan tarım işçilerinin yaşamı, devletin sağladığı imkanlarla içme suyu, elektrik, banyo, tuvalet ve çamaşırhane gibi hizmetlerle daha da kolaylaşacak.

Proje kapsamında, Hatay''ın Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Erzin ve Dörtyol ilçelerinde 6 bin 400 kişinin kalabileceği mekanlar oluşturulacak. Alt yapı çalışmaları devam eden proje kapsamında 4 milyon 767 bin 684 TL ödenekle tarım işçileri daha iyi bir yaşam standardına kavuşturulacak.

Mevsimlik tarım işçileri için 382 adet konteyner yapılması planlanırken, çocuklara oyun alanları ve öğrenim çağındaki çocuklar için de taşımalı eğitim imkanı sağlanacak.

ŞanlıUrfa''dan ailesiyle birlikte gelen tarım işçisi Mehmet Demir, memleketlerinde sadece 2 ay kalabildiklerini söyledi.

11 EKİM 2011

 

Diğer Haberler

AKRA FM Bayram Yayın Akışında Neler Var?

AKRA FM Bayram özel programlarıyla yine çok güzel ve dinamik…
23.05.2020

65 yaş seyahat belgesine yoğun başvuru

65 yaş ve üzeri vatandaşlara en az bir ay dönmemek kaydıyla tek yönlü gidiş izni için geçerli olan seyahat belgesine yoğun başvuru geldi.
22.05.2020

Cuma Namazının edası için namazgâh projesi

Olağanüstü salgın şartlarında Cuma namazının 5 dakikada eda edilebilmesine yönelik AKRA Media tarafından gündeme getirilen tedbirler, bu alanda projeler geliştirilmesine ilham verdi.
22.05.2020

Ilısu Barajı’ndan elektrik üretimi

2008 yılında temeli atılan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde elektrik üretiminin başlamasıyla ekonomiye yıllık 412 milyon dolar katkı sağlanacak.
20.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin