İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:30 Güneş06:07 Öğle13:14 İkindi17:02 Akşam20:09 Yatsı21:39
Hava - Açık 24°C Nem %60
Türkçe
26 Zilhicce 1441 15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: -
26 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:30 06:07 13:14 17:02 20:09 21:39
Menü

TBMM heyeti Türkiye’ye döndü

22.12.2011    A+ | A-

 

 

Yasa teklifinin, Fransa meclisinde engellenmesi için Paris'te sürdürdüğü temaslarını tamamlayan TBMM heyeti, THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul'a geldi. 

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır, "Geldiğimiz noktada Sarkozy'nin önemli bir rolü var" dedi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Fransa meclisindeki 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifine ilişkin olarak şunları kaydetti:

"Sanıyorum yarınki oylamada bu tasarı Fransa Meclisinden geçecek, öyle gözüküyor. Çünkü Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin arkasında olduğu bir tasarı, mecliste çoğunluğu olan bir parti tarafından sevk edilmiş. Ancak meclisten geçtikten sonra senato aşaması var. Sanıyorum o aradaki dönemde oradaki yaptığımız temaslar ve verdiğimiz mesajlardan etkilenen bir siyaset izlenecek. Tabii, neyin ne olacağını şimdiden kestirmek mümkün değil.

Bütün bu geldiğimiz noktada Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin önemli bir rolü var. Gerçekten Türkiye-Fransa ilişkilerine, Fransa cumhurbaşkanları arasında bu kadar olumsuz yaklaşan şu ana kadar hiçbir cumhurbaşkanı olmadı. Cumhurbaşkanımızın telefonlarına çıkmaması da aslında daha önce sergilediği olumsuz yaklaşımın bir devamı niteliğinde. Bu noktadan sonra telefonlarımıza çıkmayacak kadar bir psikolojik durum içindeyse görüşmenin de bir faydası olmadığını düşünüyorum.''

 

Oylamada sağduyu öne çıksın 

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yasa teklifinin Fransa Meclisinde kabul edilmesinin Türkiye-Fransa ilişkilerinde telafisi mümkün olmayan, tamir edilemeyecek ölçülerde büyük bir hasara yol açacağını belirterek, ''Umarım yarınki oylamada sağduyu öne çıkar'' dedi.

NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, konunun tarihçilerin, hukukçuların, entelektüellerin, ulusal mahkemelerin konusu olduğunu belirterek, ''Fransa'daki seçim sürecinden dolayı gündeme taşındığı aşikar olan bu haksız ve yanlı tutumu yadırgamamak mümkün değildir'' dedi.

 

 

Diğer Haberler

Asya'da muson yağmurları

Asya'da mevsimsel muson yağışları çok sayıda ülkede etkili olurken, binlerce insan yaşamını yitirdi, on binlercesi evlerini terk etmek zorunda kaldı.
14.08.2020

Endonezya'daki Sinabung Yanardağı hareketli

Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki Sinabung Yanardağı'nda patlamalar sürüyor. Son 3 günde ikinci kez yaşanan patlama sonrası bölgede alarm durumuna geçildi.
12.08.2020

Dünyada okullar nasıl açılacak?

Her ülke kendi vaka sayısı ve önlem paketine göre okulların açılma planını açıklıyor. Bazı ülkelerde okullarda eğitim tedbirler çerçevesinde başlatıldı.
11.08.2020

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020
Şerh-i Mesnevi
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmet Hazinesinden Damlalar

Şerh-i Mesnevi
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin