İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Açık 19°C Nem %82
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

'Hızlı tüketim'de lideriz

'Hızlı tüketim'de lideriz

18.01.2012
Türkiye, hızlı tüketim malları pazarında Avrupa liderliğini sürdürdü. Nominal büyüme oranı, bir önceki yüzde 12,7'lik düzeyinden yüzde 13'e çıktı. 

Nielsen'in Avrupa'daki hızlı tüketim ürünlerinin toplam pazar dinamiklerini karşılaştırdığı 2011 yılı 3. çeyrek Avrupa Büyüme Raporuna göre, hem ciro hem de miktar büyümesinde bölge liderliğini sürdüren Türkiye'deki nominal büyüme oranı, bir önceki yüzde 12,7'lik düzeyinden yüzde 13'e çıktı.
Avrupa Büyüme Raporu, Nielsen'in her Avrupa pazarında yürüttüğü satış izleme çalışmasına dayalı bakkaliye, hipermarket, süpermarket, indirim ve kolaylık kanallarında yer alan satışları kapsıyor.
Rapor, Nielsen'in sürekli takip ettiği kategorilere ve ürünlere dayanan tüketim verisinin, cesaret veren ikinci çeyreğin ardından Avro Bölgesinde ortaya çıkan belirsizlik ve endişe ortamının hızlı tüketim ürünlerine ayrılan bütçenin kısılmasıyla sonuçlandığını gösterdiğine işaret etti.
Dış borç çevriminde yaşanan sıkıntılar ortaya çıktıkça, Avro Bölgesinin finansal karışıklığının da dünya çapında haber manşetlerinde ilk sıradaki yerini korumayı sürdürdüğü, her gün medyada çıkan olumsuz haberlerin bombardımanına maruz kalan tüketicilerin, hayati gereksinimleri dışında hiçbir şeye para harcamamalarının şaşırtıcı olmaması gerektiğinin altı çizilen raporda, tüm Batı Avrupa'da bir önceki çeyrekte yüzde 5,2 olan nominal büyümenin 3. çeyrekte yüzde 4,5 düzeyinde kalarak hayal kırıklığı yaratırken, büyümenin de çoğunlukla enflasyon kaynaklı olduğu belirtildi.
 
"Türkiye'deki nominal büyüme oranı yüzde 13'e çıktı"
Zaman ilerledikçe en çok dikkatle izlenecek unsurun fiyat enflasyonunun miktar büyümelerine etkisini kontrol altına almak yönünde olacağına işaret edilen raporda, diğer yandan İngiltere Merkez Bankasının 2012 yılı boyunca enflasyonda büyük ölçüde azalma olacağını öngördüğü, bu öngörünün gerçekleşmesi durumunda hanelere nefes aldıracak bir iyileşmenin ortaya çıkabileceği ve Avrupa'nın tamamında olumlu etkiler yaşanabileceği vurgulandı.
2011'in 3. çeyreğinde 2010 3. çeyreğe kıyasla ülkelerde büyüme oranlarına yer verilen raporda, hem ciro hem de miktar büyümesinde bölge liderliğini sürdüren Türkiye'deki nominal büyüme oranının, bir önceki yüzde 12,7'lik düzeyinden yüzde 13'e çıktığı, yüzde 9'luk ciro büyümesinin miktarsal büyümeyi yavaşlatmadığı ve bu alanda yüzde 5'lik büyüme gerçekleştiği kaydedildi.
Dünya
Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin