İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:26 Akşam18:58 Yatsı20:17 İmsak06:13 Güneş07:36 İşrak08:25 Öğle13:22
Hava - Açık 14°C Nem %58
Türkçe
14 Recep 1442 26 Şubat 2021 Cuma
Giriş Yap

Elektronik ticarete 750 milyon dolar yatırım

20.01.2012    |
Meclis Sanayi Komisyonu’nun gündeminde bulunan Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’nın yasalaşması ile yasal altyapıya kavuşacak sektörün önemli bir gelişim göstermesi bekleniyor. Türkiye'de 2011 yılında elektronik ticaret hacmi 13.7 milyar dolar olarak gerçekleşirken, elektronik ticarette en büyük eksiklik ‘güven eksikliği’ olarak tespit edildi.
Tüketicinin güven sorununun aşılmasında ise Elektronik Ticaret Yasası’nın önemli bir işlevi yerine getirmesi bekleniyor.
Meclis Sanayi Alt Komisyonu’nun üzerinde çalışmaya başladığı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı ile elektronik ticaret yapanların sorumlulukları belirlenerek, müeyyideler getiriliyor. 
Tasarıya komisyon aşamasında alan sağlayan firmanın sorumluluğunu belirleyecek bir düzenlenmenin de eklenmesi bekleniyor. Bakanlık yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, bu sorumluluğun sınırları, burada mal satan firmaların kimlik ve erişim bilgilerini sağlamak şeklinde olacak. Türkiye'de bu alanda yatırım yapmayı isteyen yabancı firmaların olduğunu ancak sorumluluk tanımlaması olmadığı için yatırımdan kaçtığı öğrenilirken, bu konudaki düzenlemenin yatırımcının önünü açacağı kaydedildi. Alan sağlayıcıların sorumlulukları o sitede mal satışı yapan firmaların kimlik ve erişim bilgilerinin sağlanması şeklinde düzenlenecek. 
 
Canlı Yayın
Gül Bahçesi
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Gül Bahçesi
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin