İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 18°C Nem %87
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Evlilik eğitimi alan çifte düğünde indirim

Evlilik eğitimi alan çifte düğünde indirim

09.02.2012
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, nişanlı çiftlere verilecek evlilik eğitimi projesini başlatıyor. Çiftleri eğitime özendirmek için düğünde indirim kampanyası planlanıyor. 
Geçtiğimiz haftalarda belediyeler, Diyanet İşleri Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle ile biraraya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, eğitim müfredatının içeriği ve eğitimlerin kimler tarafından verileceğini masaya yatırdı. Bu konuda kapsamlı bir mevzuat çalışması yapıldığı öğrenilirken, "Evlilik Öncesi Eğitim" bir ay içinde Ankara'nın Altındağ ve Keçiören ilçelerinde pilot uygulama olarak başlatılacak ve ardından Türkiye geneline yayılacak. Evlilikte ilk 5 yılın çok kritik olduğuna işaret eden Aile Bakanı Fatma Şahin, şiddetle mücadele, aile içi çatışmaların önlenmesi açısından kapsamlı bir eğitim müfredatı hazırlanması talimatını verdi. Eğitimlerin isteğe bağlı olması kararlaştıran Bakanlık, bu nedenle çiftleri eğitimlere özendirecek kampanyaları da uygulayacak. Evlilik öncesi eğitim alana belediyeye bağlı düğün salonlarında yarı yarıya indirim yapılması ve nikâh ücretlerinin düşürülmesi ya da bedava yapılması gibi kampanyalar düşünülüyor. 
SABAH
Diğer Haberler

1 Haziran itibarıyla yeni dönem

Normalleşme süreci kapsamında, seyahat kısıtlamalarının kaldırılması, yaş gruplarına esneklik, kapalı olan iş yerlerinin, parkların, kütüphanelerin yeniden açılması gibi yeni kriterler 1 Haziran 2020 itibarıyla yürürlüğe giriyor.
29.05.2020

Üniversite finalleri dijital ortamda

Öğrenciler, ekim ayı sonuna kadar üniversitelere gidemeyeceği için dönem sonu finalleri, bütünlemeler ve tek ders sınavları dijital ortamda yapılacak ya da öğrencilerden ödev veya proje istenecek.
28.05.2020

Havaalanlarında yeni dönem böyle olacak

Salgın sonrası normalleşme için yeni dönem hazırlıkları kapsamında havaalanlarında ve uçuşlarda uygulanacak kurallar belli oldu.
28.05.2020

Elektrikli yerli tren raylara iniyor

Sakarya - Adapazarı'nda üretilmesine karar verilen Milli Elektrikli Tren, 29 Mayıs'ta raylara indirilerek test sürüşleri yapılacak.
27.05.2020
Başmakaleler
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmetli Sözler

Başmakaleler
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin