İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:34 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:32
Hava - Açık 20°C Nem %68
Türkçe
18 Zilka'de 1441 9 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Dünya Helal Forum’unun 7'ncisi Malezya'da toplanacak

12.03.2012    A+ | A-
''Dünya Helal Forumu'' kurucusu Hajah Jumaattun Azmi, helal indeksinde yer alan 200'den fazla şirketin, bugün 100 milyar dolarlık bir değere ulaştığını belirtti.
Azmi, 30'dan fazla ülkeden akademisyen, iş adamı, kanaat önderi ve hükümet yetkililerinin katılacağı ''Dünya Helal Forumu''nun 7'ncisinin, 2-3 Nisan 2012 tarihleri arasında Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da toplanacağını bildirdi.

Hajah Jumaattun Azmi, forumda İslami değerlere uygun ürün ve hizmet üretiminin şartlarının tartışılacağını dile getirerek, dünyada Müslüman nüfusun hızla arttığını, Müslümanların eğitim ve gelir düzeyinin de yükseldiğini ifade etti. Azmi, ''Müslümanlar artık kaliteli ürün, kaliteli hizmet talep ediyor. Bunların da İslami değerlere uygun olmasını bekliyor. Dünya Helal Forumu da işte bunun gerçekleştiğini görmek istiyor'' şeklinde konuştu.
Standartlar ve sertifika uygulamalarının tartışıldığına dikkati çeken Azmi, ''Fakat bu arada 'Müslüman kimlik' daha kompleks boyutlar kazanarak yeniden doğdu. Bir ürünün paketindeki helal logosu veya etiketi, artık daha seçici olan tüketicileri o malı almaya sevk etmeye yetmiyor. Yeni Müslüman nesiller daha fazla şeffaflık, daha ahlaklı üretim süreci ve ürünle ilgili tanıtımlarda dürüstlük bekliyor. Tüketiciler ürünle duygusal bağlantı kurmak istiyor'' dedi.
Hajah Jumaattun Azmi, foruma Türkiye, Malezya, Kuveyt, Çin, Rusya, İtalya, Avustralya, Endonezya ve Hindistan'ın da aralarında olduğu 30'un üzerindeki ülkeden binin üzerinde delege ve konuşmacının katılacağını söyledi.
Azmi, bu yılki forumun temasının ''İlham et-yenilik getir-yatırım yap'' olacağını kaydederek, forumun büyük sponsorunun da bir Türk firması olacağını açıkladı.
''Dünya Helal Forumu''nda bu yılın başlıca gündem maddelerinin, ''helal ticareti kolaylaştıracak bir helal para birimi'', ''helal tüketim pazarlarındaki trendler'', ''İslam ve küreselleşme'', ''uluslararası ticaret'', ''medya-eğlence sektörü'', ''eğitim'', ''çevre'' ve ''yoksullukla mücadele'' olacağını belirten Azmi, helal ürün ve hizmet pazarında, SAMI (Socially Acceptable Market Investments - Toplumca Makbul Pazar Yatırımları) helal indeksinde yer alan 200'den fazla şirketin, bugün 100 milyar dolarlık bir değere ulaştığını söyledi.
MİLLİ GAZETE
Diğer Haberler

Suudi Arabistan'da Hac hazırlıkları

Suudi Arabistan, salgın nedeniyle bu yıl sadece ülke içinde yaşayan ve farklı milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslüman ile gerçekleşecek olan hac ibadetinin özel sağlık uygulamalarını açıkladı.
07.07.2020

Cuma Sohbeti 'Paslanmış Kalpler Nasıl Temizlenir'

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi'nin, "Kalbin Paslanması, Ölümü Düşünmek, Kuran-ı Kerim Okumak" konularındaki Cuma Sohbetinin metnini istifadenize sunuyoruz.
03.07.2020

8. Ufka Yolculuk sınav sonuçları açıklandı

Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışması bu yıl online olarak gerçekleştirildi.21 Haziran'da yapılan sınavın sonuçları belli oldu.
01.07.2020

Cuma Sohbeti "Hac, Zilhicce ve İlim"

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi'nin, "Hac, Zilhicce Ayının İlk 10 Günü, Kültürümüze Sahip Çıkmak ve İlim" konularındaki Cuma Sohbetinin metnini istifadenize sunuyoruz.
26.06.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin