İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:50 Güneş07:14 Öğle12:54 İkindi15:53 Akşam18:23 Yatsı19:42
Hava - Çok Bulutlu 18°C Nem %63
Türkçe
4 Rebi'ül-evvel 1442 20 Ekim 2020 Salı Saat: -
4 Rebi'ül-evvel 1442
İmsak
05:50
Güneş
07:14
İşrak
07:54
Öğle
12:54
İkindi
15:53
Akşam
18:23
Yatsı
19:42
Menü

İŞKUR otobüsü yola çıktı

03.05.2012    A+ | A-

''Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu'' kapsamında hazırlanan İŞKUR otobüsü, yola çıktı. Mayıs ve Haziran ayları içinde, Doğu Karadeniz ve İç Anadolu Bölgelerindeki 21 ile gidecek otobüsteki iş ve meslek danışmanları, İŞKUR'un hizmetlerinin tanıtılacak, kayıt altına alacağı işsizlerin işe yerleştirilmesi için çalışmalar yürütecek.

''Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu'' projesinin tanıtım toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, işsizliğin Türkiye'nin önemli problemlerinden biri olduğunu söyledi. Türkiye'nin dünyanın sayılı ekonomileri arasında yer almasını hedefleyen Hükümet'in de bu sorunun farkında olduğuna işaret eden Etyemez, işsizliğe karşı mücadelede kısa vadeli politikalar uygulandığını, teşvik ve tedbirlerin alındığını anlattı.Türkiye'nin 1 puanlık büyümesiyle yaklaşık 150 bin kişilik istihdam yaratıldığını ifade eden Etyemez, Türkiye'nin son yıllardaki büyüme performansıyla AB ülkelerinin tamamını solladığını dile getirdi.İşsizliğin bireysel ve toplumsal etkilerinin azaltılması amacıyla aktif istihdam programlarının yanı sıra toplum yararına çalışma programlarının uygulandığına dikkati çeken Etyemez, böylece iş arayanlara kısmi bir rahatlama sağlandığını, bu kişilerin umudu kırık işsiz statüsünden çıkartıldığını belirtti.

Türkiye'deki işsizlik sorununu en önemli nedenlerinden birinin işgücü piyasasındaki arz-talep uyuşmazlığı olduğunu vurgulayan Etyemez, ekonomide emek yoğun sektörlerden teknoloji yoğun sektörlere kaymanın talep edilen işgücünün niteliğini değiştirdiğini söyledi. Bu değişime ayak uydurulamaması sonucunda işsizliğin arttığını ifade eden Etyemez, Türkiye'de vasıfsız işgücü fazlalığı varken firmaların kaliteli eleman bulma sıkıntısı çektiğini anlattı. İşsizlik oranının makul düzeylere indirmek için işgücü piyasasındaki arz-talep uyuşmazlıklarının acilen azaltılması gerektiğine işaret eden Etyemez, bunun için işgücünün eğitimine hız kazandırıldığını vurguladı.

Dünya Bülten
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Okudukça

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin