İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:20 Güneş06:00 Öğle13:15 İkindi17:06 Akşam20:19 Yatsı21:52
Hava - Çok Bulutlu 29°C Nem %62
Türkçe
18 Zilhicce 1441 8 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: -
18 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:20 06:00 13:15 17:06 20:19 21:52
Menü

Bal üretiminde düşüş beklentisi

26.06.2012    A+ | A-

Aksaray Arıcılar Birliği Başkanı Mithat Kasal, yaptığı açıklamada, Aksaray'ın flora bakımından çok zengin bir şehir olduğunu söyledi.

Arıların bu yıl ilk beslenme sürecini, ayçiçeklerini dolu yağışı vurduğu için boş geçtiğini belirten Kasal, Koçaş Tarım İşletmeleri'nde ekili olan fiğ alanları da doludan zarar gördüğü için arıcıların farklı konaklama yerlerine gitmek durumunda kaldığını ifade etti.

İkinci bal toplama sürecinin ise önümüzdeki hafta başladığını dile getiren Kasal, şöyle devam etti: "Arılar, Hasandağı'nda beslenecek ve bu yılın ilk bal hasadı da başlamış olacak. Ancak bahar yağışları beklentiyi karşılamadığı için Hasandağı'nda bu yıl bitki çeşitliliği az. Bu durumun bal üretimini olumsuz etkileyeceğini düşünüyoruz. Bilhassa son zamanlarda kültür bitkileri ile yem bitkilerinin ekilişinin artması arıcılığı olumlu yönde etkilemişti. Ancak kış çok sert ve uzun geçti. Bahar döneminde ise yağış az oldu. Yağışın az oluşu, tabiattaki otların kökleşmesine izin vermedi. Kır çiçeği diye adlandırdığımız tabii flora zayıfladı. Arıcıların en çok faydalandığı Koçaş Tarım İşletmeleri'ndeki fiğ ekili alanlar dolu yağışından zarar görünce, arıcılar farklı konaklama bölgelerine gitmek durumunda kaldı."

Millî Gazete

 

Diğer Haberler

Bölgesel yasaklar geliyor

Son dönemlerde tedbir ve kurallara uyulmaması nedeniyle koronavirüs salgınının yayılma hızının artması, yeniden yoğunluk yaşanmasıyla birlikte bölgesel yasaklar gündeme alındı.
06.08.2020

1441 Hac ibadeti tedbirlerle yerine getiriliyor

Kutsal topraklarda bu yıl Hac ibadeti salgın önlemleri nedeniyle sınırlı sayıda bir katılımla yerine getiriliyor.
29.07.2020

Arefe günü orucu

Kurban Bayramı 10 Zilhicce 1441 - 31 Temmuz 2020 günü itibarıyla kutlanmaya başlanacak. Bayramdan bir önceki gün olan Arefe günü oruç tutmanın sevabına dair derlediğimiz sohbetleri istifadenize sunuyoruz.
28.07.2020

Hac yarın başlıyor

Suudi Arabistan'ın korona nedeniyle kısıtlama getirdiği hac yarın başlıyor. En fazla 10 bin kişinin katılacağı hac için gerekli önlemler alındı.
28.07.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin