İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:39 Güneş05:35 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:44 Yatsı22:31
Hava - Az Bulutlu 29°C Nem %54
Türkçe
20 Zilka'de 1441 11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Gazze'de Serbest ticaret bölgesi sevinci

23.08.2012    A+ | A-
Mısır yönetiminin, ''Gazze-Mısır sınırında serbest ticaret bölgesi kuracağına'' ilişkin haberler Gazze'de memnuniyetle karşılandı.
Mısır Devlet Bakanı Muhammed Mahsub, Mısır-Gazze sınırına serbest ticaret bölgesi kurulacağını ve konuyla ilgili çalışmaların önümüzdeki yıldan itibaren başlayacağını belirtti.
Bakan Mahsub, projenin hayata geçirilmesiyle birlikte sınır bölgesindeki tünellerin kullanılmasını suç olarak kabul eden bir yasa hazırlanacağını ve Gazze ile Mısır taraflarının ortak çalışmasıyla bu tünellerin yıkılacağını bildirdi.
Gazze'deki Filistin hükümeti Ekonomi Bakanı Ala el-Rıfati ise, konuya ilişkin Mısır tarafından henüz resmi bir talepte bulunulmadığını ancak bu teklifin ''ciddi'' olmasını umduklarını söyledi. İki ülke yetkililerinin konuyu görüşmek üzere kısa süre içinde biraraya gelmesini temenni ettiğini belirten Rıfati, yasal ve resmi bir alternatif bulunması halinde Gazze ile Mısır arasındaki tünellerin yıkılmasında bir sakınca görmediğini de sözlerine ekledi.
Mısır ve Filistinli işadamları, iki ülke arasına serbest ticaret bölgesi kurulması çağrısında bulunmuştu.
İsrail'in uyguladığı ağır ambargo ve Mısır-Gazze arasındaki sınırın genelde kapalı tutulması, iki ülke halkını karşılıklı ihtiyaçlarını tüneller aracılığıyla giderme yolunda sürüklemişti. Bölgedeki tünel ticaretinin hacminin yıllık 1.5 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

Dünya bülteni 

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Onlar Yıldızlar Gibi
Sırada >>
×
Sıradaki

Musiki

Onlar Yıldızlar Gibi
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin