İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:28 Güneş05:26 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:40 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 28°C Nem %47
Türkçe
13 Şevval 1441 5 Haziran 2020 Cuma Saat: -
Menü

Verimlilik azaldıkça istihdam tehlikede

Verimlilik azaldıkça istihdam tehlikede

08.09.2012

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), verilerin, istihdamdaki güçlü artış eğiliminin devam ettiğini gösterdiğini, ancak verimlilikteki azalış sürdüğü takdirde, istihdamın geleceğinin de tehlikede olduğu uyarısında bulundu.

TİSK'ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı 2012 ikinci çeyrek imalat sanayi üretim ve istihdam verilerinden yapılan hesaplara göre, Nisan, Mayıs, Haziran aylarını kapsayan 2'inci çeyrek döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla üretim yüzde 3.1 ve istihdam yüzde 4.5 artarken, verimliliğin (işçi başına üretim) yüzde 1.3 oranında azaldığını hatırlatıldı.

2012'nin ilk çeyreğinde de üretim yüzde 1.7 ve istihdam yüzde 4.8 artarken verimliliğin yüzde 3.1 azaldığına dikkat çekilen açıklamada, şu değerlendirmelerde bulunuldu: "Böylece verimlilikteki düşüş ikinci çeyrekte de devam etti. 2012'nin ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre üretim yüzde 2.5, istihdam yüzde 4.7 artarken, verimlilik yüzde 2.1 azalmış oldu. Veriler, istihdamdaki güçlü artış eğiliminin devam ettiğini gösteriyor. Ancak verimlilikteki azalış sürdüğü takdirde, istihdamın geleceği de tehlikede."

Milli Gazete

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin