İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 16°C Nem %82
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Geçici önlemler zarar verir

Geçici önlemler zarar verir

10.11.2012

ABD'ye bir an önce mali uçurumda kalıcı bir çözüm bulma çağrısında bulunan IMF, geçici önlemlerin küresel ekonomiye zarar vereceğini söyledi.

Uluslararası Para Fonu (IMF), önümüzdeki yılın başında devreye girecek olan otomatik harcama kesintileri ve vergi artışlarını kalıcı bir şekilde önlemek için ABD'ye kalıcı bir çözüm çağrısında bulunarak, "Geçici önlemlerin küresel ekonomiye zarar verebileceğini" söyledi.

ABD Kongresi'nin mali uçurum için zamanında harekete geçeceğine ilişkin şüphelere rağmen birçok analist Washington'ın geçici bir şekilde bu durumu uzaklaştıracak bir anlaşma sağlayacağını düşünüyor.

Meksika'da 4-5 Kasım tarihlerinde yapılan G-20 Maliye Bakanları toplantısı için hazırlanmış olan ve Perşembe günü yayınlanan rapora göre IMF, Avro Bölgesi'ndeki borç krizi ve Washington'daki mali uçurum anlaşmazlığı, dünya ekonomisi karşısındaki en büyük riskler olarak sıraladı. IMF, istenen düzenlemelerin altında ya da geçici önlemlere dayanan son dakika anlaşmalarının nihai olarak "zarar verici" olabileceğini söyledi.

Kongre mali uçurumu önlemezse ABD'nin yeniden resesyona girebileceği uyarısı yapan IMF, vergi artışları ve otomatik harcama kesintilerinin ABD ekonomisini ne oranda daraltacağının, uçurumun süresine bağlı olduğunu belirtti.

Millî Gazete

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Ana Haber Bülteni

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin