İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Parçalı Bulutlu 20°C Nem %73
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Bedelliye ek süre geliyor

Bedelliye ek süre geliyor

11.12.2012
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik ile ilgili çıkan yasadaki yaş ve bedel sınırını hiç değiştirmeden yeni bir kanun değişikliği yapacaklarını belirterek, ''Bir aylık ek başvuru süresi getiriyoruz'' dedi. 
Yılmaz, gazetecilerin, ''bedelli askerlikle ilgili hak sahibi olup başvuramayanlar ile taksitlerini geciktirenlere yeni başvuru hakkı tanınmasını öngören yasa teklifi'' ile ilgili sorularını yanıtladı.
Bedelli askerlik ile ilgili çıkarılan kanunda, 6 ay içinde başvurmak ve başvurduktan sonra da yarısını ödemek şartı getirildiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu: ''Kişinin geri kalanı da diğer 6 ayda ödeyeceği bir kanun getirdik. Şimdi kişinin kafasında şöyle canlanıyor: 'Ben 15 Haziran 2012'de başvursam, bu başvuru süresi 6 aylıktı, dolayısıyla ikinci taksiti de 15 Aralıkta öderim' diye düşünüyordu. Ancak kişi birinci taksitini Mart'ta ödemiş, ikinci taksitini de yasaya göre, 6 ay sonra yani Eylül ayında ödemesi gerekiyor. Ama Eylül'ü geçirmiş; Ekim, Kasım gelmiş. Ama o kişi hala kafasında son taksit ödeme günü olarak Aralık 15'i zannediyor. Bizim şimdi yaptığımız husus şu: Çıkan yasadaki yaş ve bedel sınırını hiç değiştirmeden yeni bir kanun değişikliği yaparak, bir aylık ek başvuru süresi getiriyoruz. Bu çerçevede 200'ün üzerinde sayı var, 7 tane dava açan var. Bir tanesinin talebini mahkeme kabul etmiş.''

Milli Gazete 

Diğer Haberler

YKS öncesi bol deneme sınavı çözün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na sayılı günler kaldı, Eğitimciler adaylara, her gün deneme sınavı çözülmesini ve farklı soru tiplerinin değerlendirilmesini tavsiye ediyor.
04.06.2020

Türkiye Cuma Namazına kavuştu

Covid-19 tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı, bugün kılındı. Mü'minler belirlenen kurallara uyarak namazlarını kıldı.
29.05.2020

Yağmur Altında İbadet, CUMA NAMAZI AŞKI

Geçtiğimiz günlerde, Kabe'de yağmura rağmen tavaf devam ederken bu hassasiyet, Türkiye'de uzun bir aradan sonra yeniden kılınacak olan Cuma Namazı için yağışlı bölgelerde açık havada ibadetin sürdürülebileceğini hatırlattı.
28.05.2020

Cuma namazı açık alanlarda kılınacak

29 Mayıs’tan itibaren kılınacak cuma namazları, okul bahçeleri, park, mahalle meydanları ve spor sahalarında kılınabilecek. Alınan tedbirler kapsamında 16 Mart’tan itibaren kılınmayan cemaatle namaz, yeniden kılınabilecek.
28.05.2020
Hatm-i Şerif (M. Çevik)
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadisler Deryası

Hatm-i Şerif (M. Çevik)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin