İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:39 Güneş05:31 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:32 Yatsı22:16
Hava - Açık 14°C Nem %77
Türkçe
2 Şevval 1441 25 Mayıs 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

1434 Mevlid Kandili Özel: el-Mübelliğ (sas)

1434 Mevlid Kandili Özel: el-Mübelliğ (sas)

15.01.2013

İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Son Peygamber Platformu öncülüğünde, Peygamber (sas) Efendimizin dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebiülevvel 1434, 23 Ocak 2013 Çarşamba akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “el-Mübelliğ” temalı kandil programı tertip ediyor.

Son yıllarda düzenlediği özgün Mevlid Kandili programlarıyla dikkat çeken BİNDER, “el-Emin(sas)”, “el-Muallim(sas)”, “el-Beşir(sas)” ve es-Sadık(sas) kandil özel programlarından sonra bu yıl da Peygamber Efendimiz’in “el-Mübelliğ (sas)” vasfını anlatan bir program düzenliyor.

Mevlid kandili akşamı, İstanbul Fatih’teki Şehzadebaşı Camii'nde gerçekleştirilecek programda, tüm insanlar için rol model olan son nebi Hz. Muhammed Aleyhisselâm ve ona tabi olan ashabının, hayatları boyunca yaptıkları tebliğ çalışmaları ve metotları anlatılacak.

BİNDER’den yapılan açıklamada, El-Mübelliğ (sas) programıyla hedeflenenin, Kur’an-ı Kerim’de insanlara duyurulması ve tebliğ edilmesi buyrulan hususları insanlara bildiren ve duyuran Peygamber Efendimizin bu konuda uyguladığı tebliğ metodunu günümüz insanının daha iyi anlamasının sağlanması olduğu belirtildi.  Açıklamada, tebliğ-bildirme ve duyurma hususiyetinin, kıyamete kadar tüm mü’minlerin üzerlerinde bir vazife olduğunun çağımız insanımıza hatırlatılmasının da amaçlandığı kaydedildi. 

Sunuculuğunu Cemalettin Tül’ün yapacağı programda, Kur’ân-ı Kerim ve meal ziyafeti, mevlid ve salât-ü selam ile program öncesinde BİNDER tarafından başlatılan “7 Milyar Ümmet Adına 7 Milyar Kelime-i Tevhid ve 7 Milyar Salavat-ı Şerife” kampanyasının dua bölümleri yer almaktadır.

Yard. Doç. Dr. H. İbrahim Kutlay’ın hitabetinin, Kur’an tilavetinin, mevlidi şerifin, el-Mübelliğ (sas) anlatısının ve veda hutbesinin yer alacağı programda, tasavvuf müziği ekibinin sunacağı ilahilerle Peygamber aşığı misafirler yine çok özgün ve özel bir kandil gecesini idrak edecekler. Türkiye ve dünya genelinde okunan kelime-i tevhid ve salavat-ı şerifelerin kabulü niyazıyla ilahiyatçı-eğitimci Kenan Güneş tarafından yapılacak duaya müteakiben program sona erecek.

Dünyanın her yerinden katılımın olduğu “7 Milyar Ümmet Adına 7 Milyar Kelime-i Tevhid ve 7 Milyar Salavât-ı Şerife” kampanyasına yoğun ilgi devam etmekte, sürekli güncellenen sayılar www.kutludogum.tv web sitesinden takip edilebilmektedir.

BİNDER’in geleneksel hale getirdiği özgün Mevlid Kandili programlarından beşincisi olan “el-Mübelliğ (sas)” programı, 12 Rebiülevvel 1434, 23 Ocak 2013 Çarşamba saat 18.20’de başlayacak ve AKRA FM ile www.elmubellig.org, www.kutludogum.tv ve www.akradyo.net sitelerinden canlı olarak yayınlanacak.  

 

Diğer Haberler

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı başyazıyı Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz...
23.05.2020

Ramazanı uğurlarken

Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayının son günlerini iyi değerlendirmek ve Ramazandaki ibadet hassasiyetini ramazan sonrasında da sürdürmek hususundaki sohbetini istifadenize sunuyoruz:
21.05.2020

Kadir Gecesini ihya etmek

Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendinin, 'Kadir Gecesinin İhyası' konulu sohbetini istifadenize sunuyoruz:
18.05.2020

Ramazan ve İtikâf

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin itikâf ibadetiyle ilgili sohbetini istifadenize sunuyoruz:
13.05.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin