İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Güneş07:26 İşrak08:06 Öğle12:53 İkindi15:42 Akşam18:09 Yatsı19:30 İmsak06:00
Hava - Çok Bulutlu 15°C Nem %93
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 30 Ekim 2020 Cuma Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
Güneş
07:26
İşrak
08:06
Öğle
12:53
İkindi
15:42
Akşam
18:09
Yatsı
19:30
İmsak
06:00
Menü

Kamplar hapishaneyi andırıyor

18.02.2013    A+ | A-
BM Myanmar Özel Raportörü Tomas Ojea Quintana, Myanmar'da yapılan reformlara rağmen insan hakları ihlallerinin devam ettiğini söyledi.
Quintana, Myanmar'da gerçekleştirdiği 5 günlük incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ülkede halen yasal olmayan tutuklamalar, işkence ve etnik ayrımcılığın sürdüğünü kaydetti.
Ülkede sivil hükümet tarafından doğru yönde atılan adımların olduğunu dile getiren Quintana, ancak bu adımların yeterli olmadığını vurguladı.
Quintana, Kaçin savaşçılarıyla yapılan ateşkese rağmen, Myanmar güvenlik güçlerinin Kaçinlileri tutuklamaya ve işkence etmeye devam ettiğini anlattı.
Arakan'daki (Rakhine) Rohinhya Müslümanlarının durumuna da değinen Quintana, buradaki insanların güç durumda yaşamak zorunda bırakıldığını belirtti.
Yaklaşık 120 bin Müslümanın mülteci kamplarında kötü koşullarda yaşadığına dikkati çeken Quintana, Rohingyaların tıbbi hizmet alamadıklarını bunun en önde gelen sebebinin ise bölgedeki Budistlerin sağlık ekiplerini taciz etmeleri olduğunu ifade etti.
Quintana, Hükümetin mülteci kamplarındaki insanların hareket özgürlüğünü kısıtladığını da vurgulayarak, kampların "hapishane"ye benzediğine işaret etti.

Rohingya Müslümanlarının durumunun düzeltilmesi için Hükümetten vatandaşlık yasasını gözden geçirmesini istediğini belirten Quintana, etnik ve dinsel ayrımcılığın bölgeye hizmet etmeyeceğini dile getirdi. 

Canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu
AKRA CANLI
Sıradaki

Ummandan İnciler

Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin