İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:36 Güneş05:33 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:33
Hava - Parçalı Bulutlu 22°C Nem %73
Türkçe
17 Zilka'de 1441 8 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Zeytinyağı ihracatında 4,6 kat artış

06.05.2013    A+ | A-
Türkiye'de, 1 Kasım 2012'de başlayan sezonun 6 ayında "sıvı altın" olarak bilinen zeytinyağında ihracat, miktar bakımından geçen döneme göre yüzde 469 arttı.
Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliğinden alınan bilgiye göre, Türkiye'de zeytinyağı ihracat sezonu, 1 Kasım'da başlayıp bir sonraki yıl 31 Ekim'de sona eriyor.
Zeytinyağı ihracatı, geçen sezon sonunda, bir önceki döneme oranla yüzde 65 artarak yaklaşık 20 bin ton olmuştu. İhracatın maddi değeri de yüzde 33 yükselişle 65 milyon dolara ulaşmıştı.
Bu sezon, 1 Kasım 2012'de başladı ve ilk 6 ay başarılı bir grafikle geride kaldı. Sezonun ilk yarısındaki ihracat, yüzde 469, yani 4,6 kat artışla 53 bin 648 tona ulaştı. Değer olarak ise ihracat, yüzde 423'lük yükselmeyle 168 milyon 771 bin dolara çıktı.
"Sıvı altın" ihracatında 6 ayda elde edilen miktar, yaklaşık 20 bin ton olan geçen sezonun 12 ayını 2,6 katla geride bıraktı. Değer olarak ise kasım-nisan dönemindeki miktar, geçen sezonun tamamına oranla yüzde 159'luk artış gösterdi.

En fazla ihracat artışı İtalya ve Avusturya'ya oldu. 

Diğer Haberler

Çiftçiye 'anızı yakma gübreye dönüştür' önerisi

Ziraat Mühendisi Fehmi Kiraz, özellikle buğday gibi hububat ürünlerinde hasat döneminin yaşanması nedeniyle çok görülen anız yakma vakalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.
06.07.2020

Elektrikte yeşil tarife seçimi

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken dileyen tüketiciler yenilenebilir elektrik tarifesine geçebilecek.
03.07.2020

İhracat rakamlarında artış

İhracat haziranda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.8, mayısa göre yüzde 35 artışla 13.5 milyar dolara yaklaştı. Otomotiv endüstrisi en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.
03.07.2020

'Kristalleşen bal doğaldır'

Tağşiş ve bilgi kirliliğinin en yoğun olduğu gıda ürünü bal olarak gösteriliyor. Doğru bal için kristalleşmeye ve etikete bakılmalı.
02.07.2020
Ummandan İnciler
Sırada >>
×
Sıradaki

Güne Merhaba

Ummandan İnciler
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin