İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:17 Güneş05:58 Öğle13:15 İkindi17:07 Akşam20:21 Yatsı21:55
Hava - Az Bulutlu 22°C Nem %83
Türkçe
16 Zilhicce 1441 6 Ağustos 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Oruç tutmanın yasak olduğu İslâm toprakları

29.07.2013    A+ | A-
Çin yönetimi, Ramazan-ı Şerif’in gelmesiyle birlikte Doğu Türkistan’lı müslümanlara zor kullanarak bir belge imzalatıyor.  Bu belgede tebliğ edilen kararlar  gereğince, Müslüman Uygur vatandaşlarının dini eğitim almaları, oruç tutmaları, dini etkinliklere katılmaları, camilere gitmeleri ve namaz kılmaları yasaklanıyor. Taahhütnamede,  ayrıca bu kişilerin diğer dinleri terk ederek Ateist olmalarının zorunlu olduğu hükmü de bulunuyor.
26 Haziran 2009 tarihinde Çin’in Guandong eyaletindeki bir fabrikada köle işçi olarak çalıştırılan Doğu Türkistan Müslümanlarına karşı, Çinli işçiler tarafından büyük bir saldırı başlatıldı.  Bir gece  Doğu Türkistan’lıların kaldıkları yatakhaneye saldıran binlerce  Çinli, çok sayıda Doğu Türkistanlıyı katletti, yüzlercesini de ağır derecede yaraladı.
Fabrika baskınında binlerce Uygurlunun katledilmesi ve Çin Devleti'nin Uygur müslümanlarına uyguladığı asimilasyon politikalarına karşı 5 Temmuz 2009 tarihinde Doğu Türkistan’da düzenlenen  yürüyüş, Çin emniyet birimleri  tarafından kanlı bir şekilde bastırıldı.
‘Urumçi katliamı’ olarak  anılan kanlı operasyon da yaşlı, kadın, çocuk demeden  çok sayıda Uygurlu vahşice öldürüldü. Çin’in resmi kurumlarının  ölü sayısını 156 kişi olarak bildirdiği katliamda gerçek rakamın binin üzerinde olduğu ifade edildi. Olaylardan sonra ortadan kaybolan 10.000 Uygur Türkü'nden ise aradan geçen 4 yıla rağmen  haber alınamadı.

Milli Gazete 

Diğer Haberler

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020

Hacılar veda tavafını tamamladı

Kutsal topraklardaki hacılar, son rükun olarak bilinen veda tavafını tamamladı.
04.08.2020

Dünyada Kurban Bayramı Namazı

Müslümanlar Kurban Bayramını kutluyor. Bu yıl bayram namazları genellikle açık alanlarda ve tedbirler kapsamında eda edildi.
31.07.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin