İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:30 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:33 Yatsı22:17
Hava - Açık 13°C Nem %82
Türkçe
3 Şevval 1441 26 Mayıs 2020 Salı Saat: -
Menü

İç piyasada kurbanlık sevkiyatı başladı

İç piyasada kurbanlık sevkiyatı başladı

04.09.2013

Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden Kars'tan Kurban bayramının yaklaşması dolayısıyla 80 kente günlük ortalama 2 bin büyük ve küçükbaş hayvan sevkiyatı yapılıyor.

Hayvan varlığı bakımından ülkenin ilk 5 kenti arasında yer alan Kars'a gelen besiciler, fiyatı ortalama 2 bin-6 bin TL arasında değişen hayvanları tırlara yükleyerek özellikle batı illerine götürüyor.

Gıda, Tarım ve Havyancılık İl Müdürü Hüseyin Düzgün, yaptığı açıklamada, Kurban bayramına yaklaşılması dolayısıyla kentteki hayvan pazarlarında hareketlilik yaşanmaya başladığını söyledi.

Kars'ta 600 bine varan hayvan sayısına sahip olduklarına dikkati çeken Düzgün, bölgede meraya dayalı hayvancılığın yoğun olarak yapıldığına değinerek, "İlimizdeki besicilerimiz nisan ayından itibaren hayvanlarını meralara çıkarırlar ve eylül ayının ortalarına doğru da yetişmiş hayvanlarını köylerine getirirler. Besicilerimiz daha sonra hayvanlarını kurbanlık olarak satılması için görücüye çıkarırlar" dedi.

Düzgün, yetiştiricilerin beklememesi ve mağdur olmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını ifade ederek, kontrol, belge çıkarım ve belgenin tazmininde 6 veteriner hekimin görev yaptığını ifade etti.

Kurbanlık fiyatlarının hayvanın kilosuna, yaşına ve cinsiyetine göre değiştiğini anlatan Düzgün, "Şu anki fiyatlarımız 2 bin ile 6 bin TL arasında değişiyor" diye konuştu.

Dünya Bülteni

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin