İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Parçalı Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Japonya ile ticaret anlaşması

Japonya ile ticaret anlaşması

02.11.2013
Türkiye ile Japonya arasında nükleer ile başlayan dostluk, STA ile taçlanacak. Japonya Başbakanı Abe'nin ziyaretinde ticaret anlaşmasının gündeme geldiği öğrenildi. Anlaşmanın 2014 başına kadar imzalanabileceği belirtiliyor. İki ülke Ortadoğu'da da ortaklıklar yapacak

Türkiye ile Japonya arasında imzalanan 22 milyar dolarlık nükleer, iki ülke arasında yeni bir ticaret sayfası açıyor. Marmaray'ın açılışı için 100 kişilik işadamıyla Türkiye'ye gelen Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin ziyaretinde Serbest Ticaret Anlaşması'nın (STA) da gündeme geldiği öğrenildi. İki ülke arasındaki ticaretin Japonya lehine olduğunu belirten Ekonomi Bakanlığı yetkilileri, "Oraya ihracatımız 400 milyon dolar. Buna karşılık Japonya'dan 4 milyar dolarlık ithalat yapıyoruz. Buna denge getirecek yeni projeler devreye alınacak" diye. Edinilen bilgiye göre, halen müzakereleri süren STA konusunda da imzalar en geç 2014 başında atılacak. STA anlaşmasıyla gıdadan tekstil ve bilişime kadar 20 ayrı sektörde Japonya ile ticaret uçuça geçecek. Hedef 3 yıl içinde Japonya'ya ihracatın 2 milyar dolara çıkarılması. 

Sabah
Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin