İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:28 Güneş05:26 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:40 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 28°C Nem %47
Türkçe
13 Şevval 1441 5 Haziran 2020 Cuma Saat: -
Menü

Her gün 75 bin siber saldırı oluyor

Her gün 75 bin siber saldırı oluyor

27.02.2014

Türkiye’de günde ortalama 75 bin siber saldırı düzenleniyor. En fazla saldırıya maruz kalan kurumların başında Milli Eğitim Bakanlığı geliyor

Son yıllarda kullanıcıların yoğun olarak talep gösterdiği akıllı cihazlar, siber suçluların yeni hedefi haline geldi. Güvenlik firmaları, sanal dünyaya adapte edilen tüm cihazların saldırılara açık olduğunu belirtiyor. Türkiye’de günde ortalama 75 bin siber saldırı düzenleniyor. Saldırı çeşitlerine bakıldığında veri sızdırma teşebbüsleri yüzde 40, Truva atı ise yüzde 30 ile başı çekiyor. En fazla siber saldırıya maruz kalan kurumların başında Milli Eğitim Bakanlığı ile üniversiteler geliyor. Geçtiğimiz yılın ana gündem maddelerinden siber güvenlik, bu yıl da etkisini sürdürüyor. Akıllı cihazların ve sistemlerin yaygınlaşmasıyla birlikte kontrolü giderek zorlaşan siber güvenlik konusunda ulusal strateji ve eylem planı hazırlanarak önemli bir adım atıldı. Ancak siber suçlular da yöntemlerini geliştirmeyi sürdürüyor. Güvenlik firmaları, 2014’te özellikle akıllı cihazlar ve giyilebilir teknolojiler konusunun gündemde olacağına dikkat çekerken, bu cihazları kullanmadan önce güvenlik açıklarının doğru tespit edilip giderilmesi gerektiğinin altını çizdi. Hedef olabilecek akıllı cihazlar ise otomobiller, akıllı televizyonlar, akıllı evler, akıllı aydınlatma sistemleri, buzdolapları, IP kameralar, akıllı gözlükler, oyun konsolları, saatler ve ev aletleri olarak sıralanıyor.

Dünya

Diğer Haberler

Milli uydu İmece'nin testleri başlıyor

Türkiye'nin ilk yerli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'nin gelecek yıl uzaya fırlatılması planlanıyor.
04.06.2020

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da arama yapacak

Karadeniz'de petrol arayacak olan ve 29 Mayıs günü İstanbul'dan hareket eden Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'a ulaştı.
02.06.2020

Özel okullarda telafi için takvim belli oldu

Özel okulların 19 Haziran'a kadar uzaktan eğitime devam edeceği, 15 Ağustos'tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacağı duyuruldu.
02.06.2020

LGS'de mesafe ve maske kuralı

20 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin bilgiler paylaşıldı.
01.06.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin