İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:27 Güneş06:52 Öğle12:59 İkindi16:18 Akşam18:56 Yatsı20:15
Hava - Çok Bulutlu 23°C Nem %83
Türkçe
12 Safer 1442 29 Eylül 2020 Salı Saat: -
12 Safer 1442
İmsak
05:27
Güneş
06:52
İşrak
07:30
Öğle
12:59
İkindi
16:18
Akşam
18:56
Yatsı
20:15
Menü

En iyisi dengeli beslenme!

11.03.2014    A+ | A-

Son dönemin karbonhidratı yasaklayan et ağırlıklı diyetleri de protein fazlasının zararları üzerine yapılan çalışmayla tartışmaya açıldı. Uzmanlara göre dengeli beslenme en iyisi.

ABD Sağlık Bakanlığı'nın 20 yılda 6 binin üzerinde Amerikalı'nın sağlık kayıtlarını inceleyerek yaptığı geniş kapsamlı araştırmada, et ürünlerinde bolca bulunan proteinin fazla alınması durumunda 65 yaş öncesi erken ölüm riski ortaya çıkardığı belirlendi. Et, süt, yumurta ve peynirin fazla tüketilmesi durumunda sigara kadar zararlı etkisi olabileceği sonucuna varılan araştırmada, yüksek miktarda hayvansal proteinin kanser ve diyabetten ölüm riskini 4 kat, başka hastalıklardan ölüm riskini ise 2 kat artırdığı vurgulandı. Bu sonuçlar son dönemde yağ, şeker ,tuz, ekmek gibi karbonhidrat ağırlıklı tüm gıda kalemlerinden uzak durup protein ağırlıklı Atkins, Dukan, Paleo, Karatay v.b diyet programlarını tartışmaya açtı. Akla "Kilo verirken bu kez kanser ve diyabetten ölmeyelim" sorusu geldi. Uzmanlar, doğru yaklaşımın porsiyon kontrolü, dengeli beslenme ve diyette çeşitlilikle olması gerektiğini söylüyor.

Sabah

Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin