İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:34 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:32
Hava - Açık 20°C Nem %68
Türkçe
18 Zilka'de 1441 9 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

'Kendiniz için yarım saat'

28.04.2014    A+ | A-

‘2014 Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’ kapsamında dün 81 ilde ‘Sağlıklı Kentler İçin Sağlığa Yürüyoruz’ etkinliği vardı. İstanbul ’da yürüyüşe katılan ve bisiklete binen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, herkesten günde 24 saatin yarım saatini kendilerine ayırıp sağlıkları için hareket etmelerini istedi.

Müezzinoğlu, yürüyüşün ardından, dünyadaki ölümlerin en önemli nedenlerinin başında kanser, kardiyovasküler ve diğer kronik hastalıkların yer aldığını dile getirerek şunları söyledi:

"Ama bu yüksek ölüm nedeninin de en önemli üç sebebi sigara-tütün ürünleri, alkol, obezite-kötü beslenme ve hareketsizliktir. Bu üçüne de tedbiri, Sağlık Bakanlığı tek başına alamaz. Bu üçünün de mücadelesini toplum olarak birlikte yapmalıyız."

Yediklerimizi yakmalıyız

Müezzinoğlu, etkinlikle verilmek istenen mesajı da şöyle anlattı:

“Hepimiz günde üç öğün yemek yiyoruz. Yediklerimizi yakmak gibi bir sorumluluğumuz da var. Büyük şehirlerde artık yaşam kültürü, masa başı, hareketin sınırlandığı bir yaşama dönüştü. Sağlığına önem veren her vatandaşımızın 24 saatinin yarım saatini, yani 50'de bir gibi bir zamanı kendilerine ayırmalarını istiyoruz. O nedenle günde yarım saat yürüyebilir, koşabilir, yüzebilir, bisiklete binebilir ama kendisi dışında da bir başkasına bahane yüklememeli. Özellikle sabah ilk işimiz iyi bir kahvaltı ve yaklaşık yarım saatlik bir hareket. Sabah başaramadık, akşam eve dönüşte çocuklarımızla sevdiklerimizle bir yarım saati ona ayırabilmek, geleceğimiz, kendimiz, sevdiklerimiz için önemli ve değerli."

Radikal
Diğer Haberler

Şiveli müze

Bartın'da 2 yıl önce kent müzesine çevrilen 1885'ten kalma 3 katlı bina hem göze hitap hem kulağa hitap ediyor.
08.07.2020

Covid-19 çocuğunuzun psikolojisini etkiliyor

Çocuklar 'sağlık' kavramını anlayamayacak kadar küçük olsalar bile hayatlarındaki değişikliklerin farkında.
08.07.2020

Bisiklete olan ilgi arttı

Artış yüzde 80’i buluyor.
08.07.2020

Sıcak çarpmasına dikkat edin!

Halk arasında güneş çarpması olarak adlandırılan hipertermi, vücudun ısısını ayarlayan mekanizmanın çalışmamasıyla birlikte ortaya çıkan ve tehlikeli olabilecek şekilde vücut ısısının yükselmesi olarak tanımlanıyor.
07.07.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin