İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:35 Güneş05:32 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:46 Yatsı22:34
Hava - Parçalı Bulutlu 25°C Nem %88
Türkçe
16 Zilka'de 1441 7 Temmuz 2020 Salı Saat: -
Menü

Kalplerde büyük yankı uyandıracak proje: Öğretmenime Sevgilerle

22.11.2014

İstanbul’da 3 lise öğrencisi, şefkat ve merhamet abideleri öğretmenlerine vefa duygularını, teşekkürlerini sunabilmek ve bunu geniş kitlelerle paylaşmak üzere 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü vesile bilerek örnek bir proje hazırladı

Özel Asfa Koleji’nin son sınıf öğrencileri Fatmanur Zehra Altay ve Betül Uzunoğlu ile 10. Sınıf öğrencisi Elif Kübra Kuyucu’nun bir araya gelerek hazırladıkları projenin temel gayesi öğretmenlerine değerli olduklarını internet tabanlı bir platform oluşturarak hissettirmek.

Liseli gençlerin “Öğretmenime Sevgilerle” adını verdikleri proje sayesinde hem kendileri hem de okul sıralarından geçen herkes www.ogretmenimesevgilerle.com sitesine girerek kendi hayatında önemli izler bırakan öğretmenleriyle ilgili duygularını paylaşabiliyor.

Hazırladıkları proje hakkında bilgi veren Fatmanur Zehra Altay, “Öğretmenlerimiz bizim erdemli insanlar olarak yetişmemizi isterler ve çok emek sarf ederler. Haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Mezun olduktan sonra çoğumuz öğretmenimizle bir daha görüşemiyoruz. Her 24 Kasım’da öğretmenlerimize güzel hediyeler alıyoruz, güzel sözler de söylüyoruz ama bu sözler uçup gidiyor. ‘Söz uçar yazı kalır’ diyen atalarımıza uyarak biz de üç arkadaş bir araya gelerek öğretmenlerimiz için kalıcı olarak ne yapabiliriz diye düşündük. Öğretmenime Sevgilerle projesi bu şekilde doğdu. Okul yöneticilerimiz bize destek verince hayata geçirme şansı bulduk. Proje sayesinde ilkokul öğretmenime ulaştım, dünyalar benim oldu” dedi.

Projelerinin geniş kitleler tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Betül Uzunoğlu ise “Beklentimizin ötesinde bir gelişme oldu. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden siteye girerek mesaj yazanları gördükçe, insanların öğretmelerine yönelik yüreklerindeki duyguları harekete geçirdiğimizi anladık, çok sevindik. Kalplerde yankı uyandıracak bir proje haline geldi. Yüzlerce okuldan, binlerce öğrenci vefa duygusuyla öğretmenlerimize duygularını ifade ediyor. Biz de buna aracılık ediyoruz. Bundan güzel mutluluk olur mu?” diye konuştu.

Öğretmenime Sevgilerle projesinin en genç üyesi 10. Sınıf öğrencisi Elif Kübra Kuyucu farklı bir noktaya dikkat çekti. Özellikle tv kanallarındaki bazı dizilerin öğrencileri öğretmenlerinden soğuttuğunu ifade eden Kuyucu, “Öğrencilerin öğretmenlerine karşı saygıda kusur ettikleri bir dönemde yaşıyoruz. Maalesef diziler de bunu teşvik ediyor. Öğretmenine sevgi ve saygı bağlarıyla bağlanan bir öğrenci kötü alışkanlıklar edinmez. Edinse bile öğretmeni onu korur, bilinçlendirir. Öğretmenlerimize hak ettikleri değeri bu proje sayesinde vermeyi hedefledik. Umarız tüm gönüllere ulaşırız” dedi.

Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma Uysal, vefa duygusuyla hareket ederek yankı uyandıracak bir sosyal sorumluluk projesi hazırlayan öğrencilerini tebrik ettiğini belirterek, “Eğitim sadece bilginin öğrenciye aktarılmasından ibaret değildir. Modern çağda maddi olduğu kadar manevi yönden de tam donanımlı bireyler yetiştirmeliyiz. Eğitim müfredatının yanı sıra öğrencilerimizin sosyal sorumluluklarını ve bilinç düzeylerini artıracak projeler üretiyor ve uyguluyoruz. Sözgelimi bu yıl medyanın öğrenciler üzerindeki etkilerinin analiz edildiği ‘Ekranın Üç Yüzü’ projesini hayata geçirdik. Tüm öğrencilerimiz bu projede aktif görev aldı. Bilinç ve farkındalık düzeyleri artan öğrencilerimiz bize ihtiyaç duymadan kendileri projeler hazırlayarak bize getiriyorlar. Öğretmenime Sevgilerle projesi de bu bilincin ve farkındalığın sonucunda hayata geçti. Öğrencilerimizle onur duyuyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da proje ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Bakan Avcı mesajında; “Öğretmenlerimize Sevgilerle” projesinin öğretmenlerimizin gönüllerimizdeki büyük değeri göstermede küçük ama çok anlamlı bir adım olduğunu düşünüyor her türlü takdiri hak eden fedakar öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum" dedi.

www.ogretmenimesevgilerle.com sitesinden bazı mesajlar:

İrem Nur Kaya’dan öğretmeni Hatice Abut’a:
Sevgili öğretmenim. Tarih dersini içten anlatışınla insana sevdiren, verdiğin örneklerle hafızalarımıza konuları kazıyan canım hocam, iyi ki varsınız. Sizi çok ama çok seviyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Feyza Koval’dan öğretmeni Rabia Nalan Demirel’e:
Güzel ve en özel insan... Her zaman güler yüzlü olan, bize hep mutluluğu aşılayan değerli öğretmenim. Ders anlatırken hayatı öğreten, her zaman iyiyi gösteren nadide insan…

Sevil Özer’den öğretmeni Güliz Silin’e:
Gülleri andıran tebessümünle, nezaketinle lal oldu dilim. Seni her gördüğümde kalbim çarpıyor. Bir gün samimi ilgin, hoşgörün, sevginden mahrum kalacağım diye endişe ediyorum. Zayi olmayacak emeğinle sevgini sevgime kattım. Narin ve sevgili öğretmenim.

Diğer Haberler

Okullarda yeni dönem böyle olacak

31 Ağustos'ta başlaması planlanan yeni eğitim öğretim dönemi öncesi okullarda, dersliklerde alınması gereken önlemler ile öğrencilerin, personelin ve velilerin uyması gereken kurallar bir rehber halinde sıralandı.
06.07.2020

TÜRKSAT 5A Ekimde fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜRKSAT 5A’nın Ekim ayında uzaya fırlatılacağını açıkladı.
02.07.2020

Sınavlar sonrası sonuçlar ve tercih süreci

Lise ve üniversiteye giriş sınavları tamamlandı. LGS sonuçlarının 16 Temmuz’da, YKS'nin ise 28 Temmuz’da açıklanması planlanıyor. Bu süreçten sonra adaylar için daha zorlu bir maraton olan tercih dönemi başlayacak.
01.07.2020

Karadeniz dalgaları elektrik üretecek

Karadeniz’de tamamen yerli üretimle dalga, rüzgar ve güneş enerjisinden elektrik üretimi yapabilmek için özel bir proje hazırlandı. Kurulan sistem hayata geçirildiğinde toplam 6 kilowatt'lık bir enerji sağlanacak.
01.07.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Güne Merhaba

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin