İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:17 Güneş05:58 Öğle13:15 İkindi17:07 Akşam20:21 Yatsı21:55
Hava - Az Bulutlu 22°C Nem %83
Türkçe
16 Zilhicce 1441 6 Ağustos 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Güney Asya'da bir uçak daha kayboldu

29.12.2014    A+ | A-

Bu yıl bir uçağı kayıplara karışan, bir uçağı da Ukrayna üzerindeyken şaibeli şekilde düşürülen Malezya'dan, hava taşımacılığı adına bir felaket haberi daha geldi.

Malezya merkezli Air Asia Havayolları'na ait QZ8501 sefer sayılı uçak, kalkıştan 42 dakika sonra radardan kayboldu. Endonezya'nın Surabaya Havaalanı'ndan Singapur'a gitmekte olan Airbus A320 tipi uçakta 7'sii mürettebat, 162 kişinin bulunduğu açıklandı.

Yükselmek istedi

Uçağın yerel saatle 06.16'da kaybolduğu, kuleyle son irtibatının ise 06.13'te gerçekleştiği öğrenildi. Kaptan pilotun, son mesajında '"olumsuz hava şartları dolayısıyla güneye yönelmek ve uçuş irtifasını 10 bin 500 metrenin üzerine çıkarmak" için izin istediği kaydedildi. Uçağın son olarak Jakarta'nın kuzeyindeki Belitung Adası civarında görüldüğü belirtildi. Meteorologlar bölgede yoğun fırtına bulutlarının, şiddetli rüzgârın ve şimşeklerin etkili olduğunu söylüyor. Kayıp haberi duyulur duyulmaz, Endonezya, Singapur ve Malezyalı yetkililer harekete geçti. 3 ülkenin arama-kurtarma ekipleri ve ordu güçleri Java Denizi'nde çalışmalara başladı. Bölgedeki balıkçı gemileri de denize açılarak QZ8501'e ait bir iz peşine düştü. Yoğun sis, şiddetli rüzgâr ve havanın kararması, arama-kurtarma çalışmalarına da engel oldu.

Malezya merkezli havayolları, 2014'te 3 büyük felaket haberiyle dünya gündemine oturdu. 8 Mart'ta Kuala Lumpur-Pekin seferini yapan MH370 sefer sayılı uçak 239 kişiyle birlikte kayıplara karışmıştı. Sivil havacılık tarihinin en esrarengiz olaylarından biri olarak değerlendirilen uçak kazasına dair henüz herhangi iz bulunamadı. Malezya Havayolları'na ait bir diğer yolcu uçağı olan MH17 ise Kiev taraftarıyla Rusya yanlılarının savaştığı bölgenin üzerinde seyrederken düşürülmüş, 298 kişiye mezar olmuştu. Kiev yanlıları, uçağı ayrılıkçıların düşürdüğünü iddia ederken, Rusya taraftarları suçu Ukrayna ordusuna atıyor.

Sabah

Diğer Haberler

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020

Hacılar veda tavafını tamamladı

Kutsal topraklardaki hacılar, son rükun olarak bilinen veda tavafını tamamladı.
04.08.2020

Dünyada Kurban Bayramı Namazı

Müslümanlar Kurban Bayramını kutluyor. Bu yıl bayram namazları genellikle açık alanlarda ve tedbirler kapsamında eda edildi.
31.07.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin