İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Parçalı Bulutlu 27°C Nem %45
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

‘Soğan, sarımsak doğal antibiyotik’

‘Soğan, sarımsak doğal antibiyotik’

25.11.2015

Grip sezonunun kapıyı çaldığı bugünlerde bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sonbahar hastalıklarından korunmak mümkün. Grip karşısında sağlıklı ve dengeli beslenmenin son derece önemli olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Güneş, “Önemli olan hasta olduktan sonra değil, hasta olmadan önce sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Bu sayede bağışıklık sistemimizi güçlendirerek vücut direncimizi artırabiliriz” diyor.

Güneş’in bağışıklığı güçlendirecek önerileri şöyle;

- Kuşburnu ve yeşil çay koruyor: “Kuşburnunun içeriğindeki yüksek C vitamini, enfeksiyon ve soğuk algınlığına karşı bağışıklık sistemini destekliyor. Yeşil çay da içeriğinde bol miktarda vitamin, mineral ve antioksidan barındırıyor. Bu yoğun içerik sayesinde özellikle sonbahar ve kış aylarında mikroplarla savaşımızda bizlere yardımcı oluyor. Her gün bir iki fincan yeşil çay içilebilir.

- Soğan, sarımsaktan çekinmeyin: İş hayatı ve sosyal yaşantısını düşünerek akşamları soğan ve sarımsak tüketmekten kaçınanlar ise yanlış yapıyor. Çünkü doğal antibiyotik olarak adlandırılan soğan-sarımsak virüslerin zararlı etkilerini önlüyor ve enfeksiyonlarla mücadelede vücuda yardımcı oluyor. Soğan ve sarımsak bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmede çok büyük katkı sağlıyor.

Milliyet

Diğer Haberler

Kene ısırmalarına dikkat!

Havaların ısınmasıyla birlikle kene ısırmaları ve bu ısırmalara bağlı Kırım-Kongo kanamalı ateşi vakaları da görülmeye başladı. Kırım-Kongo kanamalı ateşi genellikle keneler yoluyla bulaşan bir hastalık.
04.06.2020

Tedbirler sera gazı emisyonunu azalttı

Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında yapılan kısıtlamalar, Türkiye ve birçok ülkede günlük sera gazı emisyonlarını azalttı.
03.06.2020

'Sağlık bütüncül ele alınmalı'

Sağlıklı olmak, hiçbir hastalığın olmaması hali değil, kişinin bedenen ve ruhen kendisini iyi hissetmesi halidir.
03.06.2020

Online Sağlık Zirvesi

Sağlık ve Yaşam Derneği (SAYADER) online ortamda ve dileyen herkesin izleyebileceği Sağlık Zirvesi düzenliyor.
29.05.2020
Tasavvuf Sohbetleri
Sırada >>
×
Sıradaki

Başmakaleler

Tasavvuf Sohbetleri
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin