İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İkindi17:03 Akşam20:11 Yatsı21:41 İmsak04:29 Güneş06:06 Öğle13:14
Hava - Açık 28°C Nem %32
Türkçe
24 Zilhicce 1441 14 Ağustos 2020 Cuma Saat: -
24 Zilhicce 1441
İkindi Akşam Yatsı İmsak Güneş Öğle
17:03 20:11 21:41 04:29 06:06 13:14
Menü

'65 yaş yaşlılık sayılmaz'

04.03.2016    A+ | A-

Aktif ve Sağlıklı Yaşlanma zirvesinde dünyada ortalama ömrün 78’e yükseldiğine dikkat çekilirken, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, 65 yaşın artık yaşlı kabul edilmemesi gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü ile Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Türkiye Aktif ve Sağlıklı Yaşlanma Zirvesi 2016, İstanbul'da yapıldı.

Toplantıda konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlıklı kişi tanımını, ‘ruhen, fiziken ve sosyal yönden sağlıklı olma hali’ olarak tanımladığını belirterek şöyle devam etti: “Bence de artık 65, yaşlı kabul edilmemeli. Yaşlı insanlarla 15-20 yaş grubundan insanları bir araya getirmek gerekiyor. Çocuklarımızın bu insanlardan alacağı çok şey var.”

Bakan Müezzinoğlu’nun ardından söz alan Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş de dünyada ortalama ömrün 1950’li yıllarda 50 olduğunu, günümüzde 78’e yükseldiğini belirterek şöyle konuştu: “2050’de bu rakam 85 olacak. Tabii adil dağılmıyor. Afrika’da hâlâ 40’larda, Japonya’da 80’lerde. Yaş ortalamasının artmasının sebebi de bence kadının daha eğitimli olması ve ekonomik anlamda daha üst seviyelerde bulunması.”

Hürriyet

Diğer Haberler

Gökyüzünde meteor gözlemi

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden izlenebilen meteor yağmuru sürüyor. Yıldız kayması olarak da tarif edilen Perseid meteor yağmurları başladı.
14.08.2020

Yeni dönem meslekler hangileri?

Üniversite ve lise tercihlerinin yapılacağı şu dönemde geleceğin meslekleri de yeniden gündemde. Yaşanılan salgın süreci ve teknolojinin hızlı gelişimi geleceğin mesleklerini de şekillendiriyor.
12.08.2020

Kahvedeki krema ve şurup zararlı

Sade kahvenin karaciğer üzerinde koruyucu ve iyileştirici etkisi olduğunu söyleyen Dr. Başaranoğlu, şurup ve krema katılan yeni nesil kahvelerin ise obezite, diyabet ve kalp damar hastalıkları riskini artırdığını söylüyor.
12.08.2020

Üniversite tercihlerinde son günler

Üniversite tercihleri 14 Ağustos’ta sona eriyor. Adayların 24 tercih hakkı var.
06.08.2020
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Kur’an ve Kıraat İlmi

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin