İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Yatsı20:28 İmsak05:19 Güneş06:45 İşrak07:23 Öğle13:02 İkindi16:26 Akşam19:08
Hava - Parçalı Bulutlu 22°C Nem %64
Türkçe
6 Safer 1442 22 Eylül 2020 Salı Saat: -
6 Safer 1442
Yatsı
20:28
İmsak
05:19
Güneş
06:45
İşrak
07:23
Öğle
13:02
İkindi
16:26
Akşam
19:08
Menü

İngilizlerin 'Brexit planı' yok!

16.11.2016    A+ | A-

İngiltere'de basına sızan bir resmi bilgi notunda, hükümetin henüz Avrupa Birliği'nden (AB) çıkmak için genel bir planı olmadığı ve stratejinin 6 ay daha belirlenemeyeceği belirtildi.

Times gazetesinin manşetinde yer alan ve BBC'nin de gördüğü Bakanlar Kurulu için hazırlanan bilgi notunda, AB'den çıkışla ilgili 500 proje üzerinde çalışıldığı ve bu projeler için 30 bin ek personel gerekebileceği vurgulandı. Ancak belgede buna karşın, "kabinedeki görüş ayrılıkları nedeniyle" hala bir ortak AB'den çıkış stratejisi olmadığı söyleniyor.
Hükümetse, bilgi notundaki iddiaların "tanınmadığını" belirtti.

Ulaştırma Bakanı Chris Grayling, bilgi notunun nereden çıktığı hakkında "hiçbir fikri olmadığını" söyledi.
Başbakan Theresa May, gelecek yıl Mart ayı sonunda iki yıl alması beklenen AB'den çıkış sürecini başlatacak 50'inci maddeyi yürürlüğe sokmayı umuyor.

Ancak bilgi notunu gören BBC siyaset muhabiri Chris Mason, belgenin AB'den çıkış sürecinin "ne kadar karmaşık, sorunlu ve zorlu olacağını" gösterdiğini söyledi.

Adı verilmeyen bir danışman tarafından yazılan, 7 Kasım tarihli "Brexit Güncelleme" başlıklı bilgi notunda hükümetin AB'den çıkışla tam olarak ne elde etmek istediğini ve önceliklerini sıraya koyması için 6 ay gerekeceği vurgulanıyor.

Notta ayrıca Başbakan May'e "kararları tek başına verme alışkanlığı olduğu" eleştirisi yapılıyor ve "tutumun sürdürülemez olduğu" vurgulanıyor.

Times'ın haberinde ayrıca kabinede Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Brexit Bakanı David Davis, Uluslararası Kalkınma Bakanı Liam Fox'un bir tarafta ve Maliye Bakanı Phillip Hammond ile İş Dünyasından Sorumlu Bakan Greg Clark'ın diğer tarafta bulunduğu bir bölünme olduğu kaydediliyor.
Belgeye göre her bakanlığın Brexit'in etkileri konusunda kendi "en kötü durum senaryoları" var, ancak hükümetin genel bir planı ve öncelikler sıralaması yok.

Bilgi notunda hükümetin Brexit'i çabuk uygulayacak sayıda personeli bulunmadığı ve bakanlıkların 500'ün üzerinde proje hazırladığı kaydediliyor. Bu iş yükünü sırtlamak için de 30 bin ek personel gerekebileceği vurgulanıyor.

Dünya Bülteni

Son Peygamber Ve İslamiyet
Sırada >>
×
Sıradaki

Okudukça

Son Peygamber Ve İslamiyet
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin