İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:34 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:32
Hava - Açık 20°C Nem %68
Türkçe
18 Zilka'de 1441 9 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Körfez gündeminden kısa kısa...

08.03.2019    A+ | A-

Körfez basını ve gündeminde öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Umman ve Kuveyt gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Umman’da 16 Bin Konut Rüzgar Enerjisi ile Aydınlatılacak...

Umman’ın güneyinde yer alan ve Hint Okyanusuna bakan Dhofar bölgesindeki 16 bin ev, 2019'un üçüncü çeyreğinde, rüzgar enerjisi ile elde edilecek elektrik kullanacak. Rüzgar türbinleri, kuleler ve elektrik santralleri dahil olmak üzere, projeyi yürütmek için gereken ana unsurların çoğunun tamamladığı proje 100 milyon dolara malolacak.

Umman “Helal” Olmayan Ete İthalat İzni Vermiyor...

Umman’da ilgili Bakanlık, “ülke dışından hayvansal ürünleri ithal etme talebini alır almaz, tedarikçi firmanın tesislerini ziyaret etmek üzere ortak bir uzman ekibi oluşturuyor. Dini uzmanlarla, teknik ve sağlık uzmanlarından oluşan ortak ekip, Umman'a ihracat yapmak isteyen tedarikçinin sağlık ve güvenlik uygulamaları, kalite güvencesi ve İslami usullere uygun gereklilikleri yerinde inceleyip, ürünler test edildikten sonra ithalat izni verilebileceğine ilişkin görüşünü ilgili Bakanlığa gönderiyor.

Kuveyt’i Ziyaret İçin Zorunlu Sağlık Poliçesi...

Kuveyt Ulusal Meclisi, Kuveyt'i ziyaret eden yabancıların ziyaret süresi boyunca bir sağlık sigortası poliçesi almalarını gerektiren bir teklifi onayladı. Kabul edilen yeni yasaya göre, İçişleri Bakanlığı vize için başvuran yabancılara, sağlık sigortası poliçesini ibraz etmeden vize veremeyecek.

Suudi Arabistan e-Turist Vize Kapsamını Genişletiyor...

Yerel basında çıkan haberlere göre, Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu, spor ve çeşitli bazı etkinliklere katılmak isteyen yabancı ziyaretçilerin elektronik vizeye başvurabilmelerini onayladı. Uzun zamandır gündemde olan bir aylık turist vizesi uygulaması ise henüz bir takvime bağlanmadı.

AKRA için derleyen: Sedat Yüksel

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin