İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Çok Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Körfez ülkelerinden kısa kısa...

Körfez ülkelerinden kısa kısa...

22.03.2019

Körfez basını ve gündeminde yer alan özel haberler...Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan’ın KOBİ Profili...

Suudi Arabistan Genel İstatistik İdaresi verilerine göre, küçük ve orta ölçekli işletmeler şu anda 1 milyonu Suudi olmak üzere 3,7 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Ülkedeki kayıtlı KOBİ sayısı ise yaklaşık 950 bin. Aynı veriler KOBİ'lerde çalışan bir milyon Suudi'nin, yaklaşık yüzde 33'ünün toptan ve perakende, yüzde 10'unun ise imalat sektöründe istihdam edildiğini gösteriyor. 2030 yılına kadar hedef halen GSYİH'nın yüzde 20'si olan KOBİ katkısının yüzde 35'e yükseltilmesi.

Umman’da Petrol ve Doğalgaz Rezervlerinde Artış...

Petrol ve Gaz Bakanlığı, Umman’ın geçen yıl petrol ve doğal gaz rezervlerinde bir artış olduğunu açıkladı. Sözkonusu açıklamaya göre 2018'deki petrol rezervi, 2017 yılına göre 51 milyon varil artış kaydederek dört milyar 791 milyon varil oldu. Bakanlık, “petrol ve gaz sektörlerinde halen uygulanmakta olan projelerin toplam maliyetinin, yerel olarak yüzde 40 oranında katma değer ile 22 milyar doların üzerinde” olduğunu da ekledi.

Bahreyn’de İş Kurmanın Maliyeti Daha Düşük...

Bir araştırma kuruluşunun raporuna göre, Bahreyn'de bir iş kurma maliyeti, Körfez bölgesinin geri kalanına göre yüzde 35 daha düşük. Raporda, Bahreyn’in dörtte biri kadar daha düşük ticari kiralar ve komşularının % 60’ının altına düşebilecek personel maliyetleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ölçümler getirdiği belirtildi. Bu avantajın sadece belirli coğrafi bölgeler veya serbest bölgeler ile sınırlı olmadığı da sözkonusu raporda belirtiliyor.

BAE’de Dünya Engelliler Olimpiyatı...

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi, 14-21 Mart Tarihleri arasında 2019 Dünya Engelliler Olimpiyatı’na ev sahipliği yaptı. Olimpiyata 190 ülkeden 7500 sporcu katıldı.

AKRA için derleyen: Sedat Yüksel

Diğer Haberler

Mekke'de aşamalı normalleşme başlayacak

Suudi Arabistan yönetimi, önlemler kapsamında uyguladığı tedbirleri hafifletmek ve normal yaşama dönmek amacıyla pazar gününden itibaren Mekke'de uygulanacak "iki aşamalı normalleşme planını" açıkladı.
28.05.2020

AB tarımda ekolojik dönüşüme hazırlanıyor

Avrupa Birliği çevreci gıda üretimi ve biyoçeşitliliğin korunması için değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.
28.05.2020

Almanya 31 ülkeye seyahat başlatıyor

Almanya'nın 15 Haziran'dan itibaren 31 Avrupa ülkesine seyahatler için yeşil ışık yakmaya hazırlandığı bildirildi. Berlin, kısıtlamaların kaldırılması için AB çapında bir dizi kriterin yerine getirilmesini istiyor.
27.05.2020
İki Dakika
Sırada >>
×
Sıradaki

Aile Rehberi

İki Dakika
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin