İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı22:35 İmsak03:23 Güneş05:23 İşrak06:07 Öğle13:10 İkindi17:09 Akşam20:44
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 22°C Nem %68
Türkçe
9 Zilhicce 1445 14 Haziran 2024 Cuma
9 Zilhicce 1445
Akşam
20:44
Yatsı
22:35
İmsak
03:23
Güneş
05:23
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:09
Giriş Yap

UFKA YOLCULUK - 1441/2020

18.07.2022    |

Her sene farklı bir konuda yarışma düzenleyerek toplumda farkındalık oluşturan “Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının sekizincisi sağlık önlemleri nedeni ile online olarak gerçekleştirildi.

Kaybedeni olmayan yarışmada geçen sene seçilen "Güzel Ahlâk" konusunun bir bütünleyeni olarak konu "ADAP" olarak belirlendi.

Türkiye genelinde 670 bin adayın yarışmaya başvuruları 29 Şubat 2020 tarihi itibariyle tamamlandı.

3 farklı kategoride tamamen online sınav

İlkokul, ortaokul ve lise kategorisi olarak toplamda üç farklı kategoriden oluşan Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışması, “1. Aşama Online ve 2. Aşama Yazılı” olmak üzere iki aşamalı sınav sistemi olarak planlanmıştı.

29 Şubat-02 Mart 2020’de gerçekleştirilen 1. Aşama Online sınavda 50 puan ve üzeri alan yarışmacılar 29 Mart 2020 Pazar günü 2. Aşama Yazılı sınava girmeye hak kazandı. Ancak dünya genelini etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle ve salgın önlemleri kapsamında yazılı sınav yapılamadı.

Yazılı sınav yerine 21 Haziran 2020 tarihinde 2. Online Sınav gerçekleştirildi. Katılımcılar internet bağlantısı olan bilgisayar, tablet veya telefon yardımıyla yarışmaya www.ufkayolculuk.com web sitesi üzerinden giriş yaparak soruları verilen süre içerisinde çözme imkânı buldular.

Her kategoriye özel eser hazırlandı

Yarışmada ilkokul kategorisinde, “Edep Diyarına Yolculuk”, ortaokul kategorisin de “Edep Mektebi”, lise kategorisin de “İletişim, Nezaket ve Adap” adlı eserler, yarışmacıların yaş seviyelerine ve gelişim özeliklerine uygun olarak özel hazırlandı.

Ödüller kazananları ile buluştu

Sınav sonuçlarının ve derecelerin 30 Haziran’da açıklanmasıyla birlikte ödül almaya hak kazanan yarışmacılar belirlendi. Ancak salgın süreci nedeniyle ödül töreni yapılamadı. Ödül almaya hak kazanan yarışmacılara kendi belirledikleri kanallardan ödülleri takdim edildi. Koşulları uygun olan illerde ise paydaş STK’lar gerekli sağlık önlemlerini alarak ödülleri kazananlara törenle takdim etti.   

­

 

 

 

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Cuma Sohbetleri
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Cuma Sohbetleri
Cuma Sohbetleri Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close